Gdy projektujesz łazienkę, warto poszukać wyjątkowych mebli

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Przy tworzeniu łazienki, znaczący jest wybór dobrych sprzętów. Jeśli mamy niedużo miejsca, stosownym wybiegiem do łazienki są szafki pod umywalkę. Trzeba pamiętać, że szafki łazienkowe muszą być nie jedynie estetyczne, ale i praktyczne, czyli przede wszystkim pojemne.

piękna łazienka

Autor: rogue-designs
Źródło: rogue-designs
Kupując szafki łazienkowe słupki, warto stwierdzić, czy skonstruowane są z tworzyw odpornych na wilgoć, także zwrócić uwagę na solidne wykończenie ich nawierzchni.Szafka łazienkowa słupek jest ogromnie przestronna. Lecz trzeba pamiętać, że meble mają prawie ciągły kontakt z wodą, a nogi stoją na wilgotnym podłożu cały czas. Warto ustawić szafki łazienkowe słupki na nóżkach z gumy, lub aluminiowych – meble łazienkowe). Innym sposobem jest szafka wisząca, bo nie ma problemu z nóżkami. Szafka łazienkowa słupek musi być odsunięta od ściany, to pozwoli na cyrkulację powietrza, zapobiegnie zawilgoceniu i wypaczeniu mebla. Jednym z najlepszych zabezpieczeń mebli łazienkowych jest lakierowanie wszystkich detali mebla, ale kliknij w link takie powłoki trzeba chronić przed mechanicznymi uszkodzeniami. Nie można stosować do ich umycia chropawych ściereczek i proszków.

więcej na stronie

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Błyszcząca białe szafki łazienkowe słupki powiększą wizualnie wnętrze łazienki, ale biel w znacznych ilościach może być banalna. Należałoby w takim wypadku zadbać o barwę w akcesoriach. Układając lustro na jednej ze ścian, optycznie powiększymy miejsce. W małych łazienkach lepiej nie stosować dużych kafli, obszernych deseni, ani stosować materiałów o wyrazistych fakturach. Zabarwienia powinny być jasne, jednak nie bezbarwne.
Szafka łazienkowa słupek winna posiadać mechanizmy cichego zamykania, nie tylko polepszają komfort użytkowania, ale również zabezpieczają meble przed prędkim niszczeniem, gdyż do szafki sięgamy często.
Jeżeli przy wejściu do łazienki zauważalne jest sporo wolnej podłogi, ręczy to odczucie większej przestrzeni. Taki dowód przemawia za tym, aby w małej łazience zainstalować podwieszane urządzenia sanitarne. Ogromnie ważne w łazience jest oświetlenie. Korzystne może się okazać białe światło, najlepiej w paru punktach.