Dopłaty unijne dla hodowców drobiu

Kategorie Bez kategorii
Ponieważ hodowcy drobiu powinni wkładać w swoje fermy dużo pieniędzy, warto zainteresować się możliwością uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.
Nabycie piskląt, jajek lęgowych, karmy – to wyłącznie część kosztów.

Najogromniejszym przedsięwzięciem jest budowa i wyposażenie farmy, szkolenia dla hodowców drobiu. Ażeby zorientować się jak wygląda szansa na zdobycie dotacji możesz wybrać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego lub Filii Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z kolei zgodnie z projektem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy (lux-pomp.pl/naprawa-pomp-wodnych) tego wpisu zachęcamy do następnego tekstu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twe wątpliwości.

Lecz dotyczy to wyłącznie chowu konwencjonalnego. W wypadku gospodarstw ekologicznych bądź konwencjonalnych, które pragną przejść na produkcję ekologiczną, będzie można liczyć na pomoc.

widok - fotograf

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast Polska Izba Producentów Drobiu oraz Pasz skierowała do Ministra Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia środków na dotację sektora jajek spożywczych. Wynika to z faktu, iż powinny one spełniać odpowiednie normy jakości, zgodne z unijnymi warunkami. Oczywiście łączy się to z wydatkami dla hodowców drobiu (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Natomiast wymagania związane z wytwórczością drobiowego mięsa nie przewyższają powszechnie obowiązujących standardów, nie wymagają więc podejmowania nadzwyczajnych środków ze strony hodowców. Być może warto więc rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw agrarnych do unijnych standardów ma być przedmiotem działania szóstego.

Jego celem jest wprowadzenie pozytywnych zmian w obszarze ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt i zdrowia, zarówno zwierzaków jak także publicznego. Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów odbywają się regularnie.