W jaki sposób trzeba dbać o stan swoich zębów, jaką rolę spełniają systematyczne przeglądy u dentysty.

Kategorie Bez kategorii
Choroby uzębienia to jeden z najpoważniejszych problemów cywilizacji, w której żyjemy. Z jednej strony wszędzie można kupić coraz nowocześniejsze pasty do zębów, szczoteczki z profilowanymi główkami i różnego rodzaju płyny, lecz i tak ogromna liczba dorosłych i dzieci ma kłopoty z próchnicą. Będzie miało na to wpływ kilka rzeczy. Nawet najlepsza szczoteczka oraz pasta nie pomogą, jeżeli ktoś ich nie będzie regularnie używał, a nieregularne i niedokładne mycie zębów niestety często ma miejsce, zwłaszcza pośród młodzieży.

dentysta podczas zabiegu

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dołoży się do tego dietę przede wszystkim opierającą się na słodyczach i gazowanych napojach, to jest zupełnie oczywiste, skąd tak powszechne problemy z zębami. A jak się kończą takie zaniedbania to bardzo dobrze będą wiedzieli ci, którzy z bolącymi zębami musieli chodzić do stomatologa (). Jeżeli ubytki zbyt duże nie będą, to leczenie praktycznie nic nie boli, może poza tym ze trzeba wydać na światłoutwardzalne plomby. Lecz zaniedbanie tego i doprowadzenie do dużej próchnicy może spowodować, że konieczne będzie dużo droższe i dłuższe leczenie kanałowe kraków.

dziecko na wizycie u dentysty

Autor: Britt Reints
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę najistotniejszą sprawą przy profilaktyce zębów (zobacz: stomatolog puławy) oprócz mycia są systematyczne przeglądy. Dzięki nim można będzie na bieżąco sprawdzać stan swojej jamy ustnej i w razie konieczności leczyć znalezione dziury. Ma to taką zaletę, że jak dziury są niewielkie, to i leczenie będzie w zasadzie bezbolesne, potwierdzi to chyba każdy dobry dentysta Kraków. W zasadzie sprowadzać się będzie do lekkiego oczyszczenia próchnicy i zaplombowania, najczęściej zupełnie powinna na to wystarczyć jedna wizyta. Z tego też powodu powinno się co najmniej raz w roku chodzić na taki przegląd, szczególnie że duża część gabinetów oferuje je za darmo. Z kolei jeśli ktoś będzie miał problem z tym, że jego zęby nie rosną prosto, to również musi udać się do dentysty, ale o innej specjalności. W jego przypadku pomoże doświadczony ortodonta Kraków (), który sprawdzi dokładnie ułożenie zębów i w razie konieczności zaproponuje sposób ich wyprostowania. Przeważnie będzie to aparat ortodontyczny, który będzie trzeba przez dłuższy czas zakładać.