Obecnie nie wyobrażamy sobie samochodów bez klimatyzacji

Kategorie Transport i przemysłowe aktualności
To zapewne nie zmiana klimatu, czy też globalne ocieplenie jest tego powodem
Wszystkie nowoczesne pojazdy, posiadają klimatyzację. Coś, co zwykliśmy nazywać „klimą”, stało się czymś oczywistym dla przeciętnego kierowcy.

A istotnie, lata mamy coraz gorętsze, sami też na wakacje jeździmy do coraz cieplejszych krajów. W związku z tym, w prawie wszystkich pojazdach, dostępnych w naszych sklepach klimatyzacja proponowana jest w standardzie.
Tym bardziej martwi nas źle działająca klimatyzacja w naszym samochodzie.
złom

Autor: Alan
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kierowca, mający choćby średnie pojęcie o pracy klimatyzacji w swoim aucie, wie że pierwszym elementem który przychodzi nam na myśl, podczas nie właściwie pracującej klimatyzacji jest sprzęgło klimatyzacji- sprzęgło klimatyzacji. Skontrolowanie więc tego elementu wykonuje natychmiast nie jeden serwisant.
Samo sprzęgło jest najbardziej narażonym na awarię elementem całego układu. Przenosi ono trakcję z motoru do kompresora klimatyzacji. Najczęstszym źródłem awarii jest zwyczajnie uszkodzona tarcza dociskowa. A to powoduje najczęściej ocieranie o koło pasowe. Następuje przez to wytworzenie wysokiej temperatury.

Te intrygujące treści mają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Zatem idź do strony akumulatory do kampera i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

To z kolei doprowadza do przepalenia cewki elektromagnetycznej.

Innym równie ważnym elementem jest kompresor (zobacz) klimatyzacji- . Jest to pompa, która ma za zadanie tłoczenie składnika ziębiącego w systemie klimatyzacji. Kompresor ten zakładany jest zazwyczaj na motorze.

dwa te składniki są przypuszczalnie najważniejszym elementem ogólnego układu klimatyzacji. To właśnie ich dobór ma niemałe wagę dla poprawnie pracującej klimatyzacji.