Pociechy w ogródku przy domu

Kategorie Bez kategorii
Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa nierzadko wiążą się z zabawą w przydomowym ogródku. Zobacz, co pociechy interesuje w ogródku w zależności od ich wieku.

Ze słońcem przeświecającym poprzez listowie drzew, wiśniami zrywanymi wprost z drzewa, kroplami deszczu stukającymi o dach domku czy namiotu, z gonitwą po murawie do utraty mocy i zabawą w dom. To od nas zależy, czy nasze dzieci będą mieć co przywoływać w pamięci. Projektując zagospodarowanie ogrodu, pamiętajmy: dzieciaczki potrzebują trochę przestrzeni oraz swobody. Jak dużo, to zależy od wieku a także liczby dzieci. Im mniejszy ogródek, tym trudniej wygospodarować dla nich odpowiednie miejsce do zabawy. Pomogą w tym .Jednakże warto próbować. Nawet jeśli na jakiś czas trzeba będzie zrezygnować z uładzonego, zielonego ogródka wypełnionego wypielęgnowanymi roślinkami.

zobacz katalog

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Smyki roczne i dwuletnie z miłą chęcią grzebią w piachu i bawią się na murawie zabawkami. Starczy im piaskownica, rozłożony koc, natomiast w upały plastikowy basenik z wodą. Pociechy trzy-sześcioletnie z uwagą słuchają rodzicieli, bo rozpiera je pragnienie zgłębiania sekretów świata. Zadają dziesiątki pytań. Chcą wszystko obadać, obejrzeć, skosztować.

Jeżeli prezentowany materiał okazał się dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj hurtownia alkoholi Kraków – zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Zaczynają poznawać świat przyrody. Dla tychże pociech wykreujmy powierzchnię ogrodową z darnią, po której można biegać, zrywać kwiaty oraz cieszyć się wirującymi nad nimi motylami.

Wystarczy w jednym miejscu zostawić kępy rzadziej koszonej murawy lub niewielki fragment ogrodu określić na łąkę kwietną czy też wysiać tam mieszankę kwiatów jednorocznych. Warto również ustawić domki dla dzieci i zawiesić huśtawkę i posadzić 1-2 krzewy, za jakimi znajdzie się zaciszny kącik do zagadkowych zabaw. Dobrze też zdecydować się na zabawki od GardenCenter. Dzieci w tej grupie wiekowej to wspaniali asystenci z entuzjazmem grabiący i kopiący zagonki, siejący kwiaty i zrywający owoce. Wspólne działania mogą dostarczać tak dzieciom, jak też dorosłym sporo satysfakcji.

Dzieci 7-9-letnie najczęściej najchętniej bawią się jeszcze koło domku, jednak potrzebują sporo ruchu jak też ubogaconych zabaw. Przyda się huśtawka oraz sprzęt do wspinania (z drabinkami, linami i na przykład zjeżdżalnią) a także pojazdy dla dzieci.