Jakie interesujące miejsca można zobaczyć w Chicago i czego należałoby w tamtym miejscu spróbować?

Kategorie Bez kategorii
Jest miastem w Stanach Zjednoczonych, które położone jest nad jeziorem Michigan w stanie Illinois. Jest trzecim co do rozmiaru miastem w USA zaraz po Nowym Jorku oraz Los Angeles. Jest to najważniejsze centrum biznesowe, kulturalne i naukowe Środkowego Zachodu USA.
Przebywając w Chicago należy spróbować tamtejszych przysmaków.

Fototapeten Grass

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.de
fotel obrotowy

Autor: Dziedzic
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/vegas_firmy_dziedzic.jpg
Charakterystyczne posiłki dla amerykańskiej kuchni są Deep Dish Pizza oraz hot-dogi Chicago style. W przeszłości Chicago pełniło bardzo znaczącą rolę w okresie prohibicji. Wynikało to częściowo z dogodnego położenia geograficznego. Również dobry wpływ na to miały doskonałe połączenia kolejowe z resztą USA. Do pewnego stopnia było to zasługą sceny gangsterskiej prężnie się rozwijającej. Na szczyt tej sceny wzbił się Al Capone. Dziś w Chicago możemy znaleźć bardzo wiele miejsc, które pamiętają czasy gangsterów oraz nielegalnego handlu napojami alkoholowymi. Brzegowa linia jez. Michigan umożliwia korzystanie z wodnych sportów oraz plażowych. Popularne w Chicago są siatkówka plażowa, żeglarstwo, pływanie lub palety drewniane nawet surfing. Najbardziej znana plaża w Chicago to North Ave Beach. Osoby, które chcą zobaczyć przepiękny widok Chicago od strony wybrzeża, mogłyby się wybrać na Navy Pier.
Dziś możemy odwiedzić Willis Tower i można by tam skorzystać z tzw. Skydecku na sto trzecim piętrze. Jest to szklana budka, w której wprost można spojrzeć w dół i będzie można zobaczyć pod stopami centrum Chicago. Wielowarstwowe szkło tej budki jest odporne na przeszło 4 tony obciążenia. Wejście do Skydecku jest złączone z wystawą oraz ze sklepem z pamiątkami. Hancock jest drugim charakterystycznym drapaczem chmur w Chicago. Na 95 piętrze takiego drapacza jest barek oraz restauracja o nazwie Signature Room.

Tam do wejścia może być dosyć długa kolejka. Ale będąc w lokalu można napawać się cudownymi widokami na miasto. Warto szczególnie obejrzeć je w nocy. Smakołyki i drinki są dobrej jakości, ale mają dość duże ceny.