Łóżko, wersalka czy może sofa? Jak nabyć najlepszy mebel do snu?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Sen wypełnia 30 % naszego istnienia. Należyty odpoczynek jest warunkiem harmonijnego działania wszelkiego ciała, dlatego tak istotne jest, abyśmy wypoczywali w optymalnych warunkach.
Nabywając łóżko, powinniśmy kierować uwagę nie wyłącznie na jego aspekt estetyczny, lecz przede wszystkim na jego własności, jakie oddziałują na nasze ciało podczas spania.

Co jest zatem wyjątkowo ważne podczas doboru łoża?
ogień w kominku

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór materaca to sprawa indywidualna. Nie powinniśmy kierować się opinią znajomych, czy rodziny, którzy zachwalają własny sprawunek jako pierwszy na rynku. Materac, który odpowiada innym, niekoniecznie zagwarantuje należyty sen też nam. Złota zasada, którą powinniśmy się kierować brzmi: najlepszy materac to taki, który idealnie dostosowuje się do kształtu ciała. Kupując materac, musimy go poddać próbie, kładąc się na nim. Siedzenie nie pozwoli nam sprawdzić, czy podtrzymuje on każdą cząstkę kręgosłupa. Materac nie ma być ani zbytnio miękki, ani za sztywny. Jeśli wybierzemy łóżko zbytnio twarde, lędźwiowa część kręgosłupa nie znajdzie oparcia w toku leżenia łóżko 80×200 na wznak, co wywoływać będzie naprężenie kręgów jak też mięśni i boleść pleców (więcej porad tutaj). Zbyt mięciutki materac będzie załamywał się pod naszym ciężarem, co doprowadzi do nieharmonijnego wygięcia kręgosłupa, również skutkującego uciążliwym bólem pleców. Jeśli idzie o sypialnie Bielsko obfituje w markety proponujące tego typu sprzęty a także materace.

W małych pomieszczeniach funkcję łóżka nierzadko przejmują rozkładane kanapy jak też wersalki.

W przeciągu dnia spełniają rolę dekoracyjną i wypoczynkową, w nocy służą gospodarzom jako posłanie. Sofy Bielsko są to meble, które eksploatujemy dwadzieścia cztery godziny w ciągu doby, przed kupnem trzeba więc upewnić się, iż są solidne, mocne a także wygodne.