Współczesna i praktyczna metoda korekcji wad wzroku.

Kategorie Bez kategorii
Dostępne dziś na rynku nowoczesne soczewki kontaktowe uznawane są za bardzo współczesną i komfortową metodę korekty defektów wzroku. Dzięki noszeniu soczewek świetnie widzimy. Sprawdzają się w jakichkolwiek warunkach, zarówno w czasie deszczu jak w trakcie gwałtownych ćwiczeń. Można je przystosować nawet przy najtrudniejszych defektach wzroku. Soczewki kwartalne są jednym z gatunków soczewek miękkich. Są soczewkami, przeznaczonymi do metodycznej wymiany.

Jest możliwość je zakładać przez 3 miesiące bez przerwy, pamiętając o ich codziennej pielęgnacji. Podczas eksploatacji soczewek 3-miesięcznych szkła muszą być regularnie czyszczone z osadów białkowych i każdych zanieczyszczeń, które osadzają się na ich nawierzchni. Kwartalne soczewki nie powinny utracić swoich cech, ale jedynie wtenczas, gdy ich pielęgnacja odbywa się należycie. Konstrukcja i przymioty soczewek kwartalnych czynią, że zapewniają one luksus widzenia przez nadzwyczaj długi czas. Noszenie soczewek kwartalnych jest praktyczne i pozwala zapomnieć o wadzie wzroku.
soczewki

Źródło: pixabay.com
Soczewki kwartalne posiadają szczególną budowę i nie odkształcają się przez cały czas gwarancji. Jeżeli zachowamy główne zasady pielęgnowania soczewek, posłużą nam tak długo, ile wynosi czas ich użytkowania. Przede wszystkim noszą je osoby, które mają istotne defekty wzroku, jednak nie chcą, albo nie mogą zakładać klasycznych okularów. Nabycie soczewek kwartalnych to znacząca oszczędność. Soczewki tego gatunku polecane są osobom odpowiedzialnym i metodycznym, z uwagi na obowiązek ich regularnej, codziennej konserwacji.
soczewki

Źródło: www.optyk-trejnowski.pl

Przy ogromnej ofercie soczewek osiągalne są też soczewki kontaktowe toryczne. Jest to soczewka, która posiada osobliwy kontur. Kształt soczewki torycznej czyni, że walory mocy refrakcyjnej, czy też mocy koncentrującej soczewki są różne w przekroju pionowym i poziomym soczewki.

Siła refrakcyjna pomału maleje, bądź wzrasta w zależności od obrębu soczewki.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w tekście (https://revitabielany.pl/dietetyk-dzieciecy-wroclaw/), który odnajdziesz na tamtej stronie. To będą inne tego rodzaju materiały, więc bez wątpienia je też przekonasz się za przydatne!

Toryczne soczewki kontaktowe modyfikują wady związane z astygmatyzmem wynikające z nieregularnej krzywizny rogówki, bądź soczewki oka. Takie soczewki posiadają różne siły refrakcyjne w przekroju pionowym i poziomym umożliwia skorygowanie tej charakterystycznej dla astygmatyzmu anomalii.