Nowoczesne pomieszczenia – jak zaaranżować salon w nowoczesnym stylu?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Współczesne mieszkania charakteryzuje prostota, ergonomiczność oraz estetyka.
Meble utrzymane w tym stylu odznaczają się raczej minimalistyczną formą, jaka znacznie upraszcza codzienne użytkowanie.

Umywalka unosząca się w powietrzu

Autor: Mevaco
Źródło: Mevaco
Często posiadają interesujące i geometryczne formy, jakie doskonale komponują się z surowym pomieszczeniem czy białymi ścianami.

Nasze nowe wpisy są tak samo interesujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj nowoczesne meble do salonu i oglądaj rzetelne posty. Zapraszamy!

Nierzadko dobierając wyposażenie do współczesnego pokoju dziennego inspirujemy się trendami po czym wybieramy wyroby, jakie są w konkretnym momencie na topie. Jednakże w takim przypadku salon z fototapetą nie będzie trendy w kolejnych sezonach i czekać nas będzie wymiana sprzętów. Zdecydujmy się więc na bardziej wszechstronne elementy wyposażenia, jakie posłużą nam dłużej niż jeden sezon – przy ich wyborze nie zapominajmy również o ich funkcjonalności.

regały

dywany wełniane

Autor: KOMFORT
Źródło: KOMFORT
Co wyróżnia nowoczesny salon z fototapetą? Na pewno zestawienia materiałów – w aranżacjach kojarzy się ze sobą różnorodne tworzywa (sztuczna nawierzchnia bieżni) jak też desenie, dzięki jakim salon nabiera niepowtarzalnego stylu. Częstokroć są to surowe pomieszczenia, w jakich dominuje biel, szarość i czarny, ale umiejętne stosowanie tych kontrastów nie burzy harmonii pomieszczenia. Projekt nowoczesnego salonu winien uwzględniać jego funkcję, czyli miejsce spotkań całej rodziny. Nowoczesna aranżacja salonu to minimalizm detali z mocnym naciskiem na określone niuanse. Nie ma miejsca na zbędne wyposażenie albo mnogość zdobień.

Większą wartość dekoracyjną stanowi jeden, charakterystyczny element, na przykład nowoczesny narożnik zestawiony z interesującą lampą podłogową czy też ciekawa, przyciągająca spojrzenie fototapeta.