Jak urządzić małą sypialnię? To, że na sypialnię przeznaczamy z reguły mały pokój, szczególnie w niedużym domu, nie należy do rzadkości.
Lecz nawet mikroskopijne pomieszczenie możemy urządzić całkiem funkcjonalnie oraz atrakcyjnie.

Przystępując do projektowania takiego pomieszczenia, wpierw wyraźnie ustalmy, jakie meble są niezbędne. Bez wątpliwości niezbędne jest łoże. Nie musi być królewskie, w zupełności starczy mebel dobre meble z materacem wielkości 140 cm, który zapewnia wygodne SPAnie dwóm osobom i 90 centymetrów dla jednej osoby. W zależności od metrażu łóżko można umieścić centralnie, tak by z obydwu stron był do niego luźny dostęp. Jeśli po bokach mają być szafki nocne, ściana musi posiadać długość przynajmniej 250 centymetrów (przyjmując szerokość łóżka (zobacz łóżka metalowe producent trwałych mebli do salonu) 160 cm oraz szafek po 40 cm). Takie ustawienie mebli wprowadza wzrokowy ład do wnętrza a także zapewnia komfort jego użytkownikom.
szafy

Autor: David Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Prócz komfortowego łoża do komfortowego odpoczynku w alkowie potrzeba także innych sprzętów. Nieodzowne są nocne szafki, albo przynajmniej nieduże stoliki czy półki utwierdzone na dogodnej wysokości do ściany. W ogromniejszym wnętrzu można pomyśleć o ponadplanowych sprzętach, takich jak komoda, fotel, szafy. a jeżeli miejsce na to pozwala, to też o ławce albo skrzyni. Są nadzwyczaj przydatne. Dobrze, by każdy z partnerów miał swoją. Postawi na niej lampkę, będzie miał gdzie trzymać chusteczki a także szklankę z wodą czy książkę czytaną przed snem.

Najwygodniejsze są te o wysokości wyższej w przybliżeniu 15 cm od poziomu materacy. Łatwo sięgnąć do leżących na nich rzeczy i nie ma ryzyka ich strącenia w trakcie snu.