Stolica Wielkopolski – miejsce pozwalające wiele przeżyć.A w nim znajdziesz?

Kategorie Bez kategorii
Nasze zmysły od momentu narodzin dają nam możliwość uczyć się świata. Wszystkie smaki, zapachy, czy każdy dotyk dawało różnego typu reakcji z naszej strony.
Dlatego tak istotne jest żeby wszystkie nasze zmysły odpowiednio ze sobą współpracowały.

Są osoby, którzy zaczęły zagłębiać się w zmysłowy świat człowieka i stwierdził, że tak naprawdę jedynie mała część powiązana ze zmysłami jest dla zwykłych człowieka ważne. Gdy tymczasem dobrze byłoby wiedzieć coś więcej niż to, że oko pomaga nam widzieć, nos pozwala nam czuć zapach, skóra – pozwala odczuwać, język (polecamy podcinanie wędzidełka kraków) – smakować, czy uszy za to, co słyszymy, to jeszcze jest kilka ważnych rzeczy powiązanych z naszym odbieraniem świata za pomocą m.in. dotyku, czy n.p stanu naszego ciała. integracja sensoryczna Poznań to opcja zagłębienia się całą strefę zmysłów i emocji oraz aktywności i wszelkiego rodzaju informacji jak ma się do tego wszystkiego nasz mózg.

W dużych miejscowościach są różnego typu miejsca, gdzie możemy pójśći, po to, by zaznajomić się z informacjami o integracji sensorycznej.
ZINTEGRUJMY SIĘ
Zdarza się mówić o tym, że jakaś firma, a dokładniej jej pracownicy muszą się zintegrować. Ale nim zaczniemy funkcjonować w jakiejś dużej grupie musimy zintegrować się sami ze sobą. Jest to powiązane m.in. z tym, jaki mamy sposób na odbiór wiadomości ze świata i jak są one przez nas przetwarzane. Nie jedynie znany nam zmysł dotyku, węchu czy słuch i wzrok wpływa na nasz stan. Musimy pamiętać o tym, że my sami jesteśmy maszyna, która ma wiele różnych trybików, które są po części programowane już w łonie matki.

Integracja Sensoryczna

Źródło: sxc.hu

Tak, więc jeżeli coś nie funkcjonuje jak trzeba, nie zawsze uda nam się zapanować nad naszym życiem, nad naszym reakcjami, to warto skorzystać z integracji sensorycznej, która daje możliwość zgrania własnego ciała. W momencie, gdy sami staniemy się pełną jednostką możemy zacząć myśleć o integrowaniu się z innymi osobami. Prościej nam będzie normalnie funkcjonować. Chociaż dla wielu ludzi równowaga, jaką daje nam integracja sensoryczna jest nizebyt wiarygodna, to wiele badań naukowców stwierdza fenomen tej nauki, poza tym osoby, którzy skorzystali z tego wsparcia naprawdę odczuły wielką odmianę we własnym życiu.