Mapa restauracji i knajp Wrocławia czyli w jakich miejscach można tanio i smacznie zjeść w tym popularnym mieście.

Kategorie Bez kategorii
W każdym dużym i małym mieście są kultowe lokale, serwujące pyszne jedzenie. Często ukryte są one za niepozornymi szyldami, a o smaku potraw wiedzą tylko nieliczni. Nie inaczej jest we Wrocławiu, jednym z najbardziej popularnych wśród turystów miejsc w naszym kraju, a jednocześnie także jednym z najliczniejszych. Na stałe we Wrocławiu mieszka więcej niż 600 tysięcy mieszkańców, kolejne sto pięćdziesiąt tysięcy studiuje na stacjonarnych i zaocznych studiach.

No i należy też wspomnieć o następnych tysiącach turystów, jacy codziennie odwiedzają to przepiękne miasto. A że sporo z tych osób, czy to będą mieszkańcy, czy przyjezdni, chętnie coś dobrego zjada, to nic dziwnego, że w samym Wrocławiu działa tak dużo najróżniejszych restauracji i knajp.

Wrocław

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com

Otwarte są one zarówno w samym centrum, gdzie będzie najwięcej turystów i odwiedzających, jak również na obrzeżach miasta, gdzie będą docierać jedynie nieliczni, ale jak już dotrą to będą wiedzieli po co. Jeśli ktoś chce sprawdzić wrocławskie smaki, to wspomóc się może siecią internetową, tam z pewnością się dowie, jaka jest najlepsza restauracja we Wrocławiu w opinii internautów, a jakie lokale polecają krytycy i znawcy.

Tramwaj we Wrocławiu

Autor: Kuruman
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław ma tak ogromną liczbę rozmaitych miejsc, w jakich można zjeść smacznie, że na pewno nie da się ich wszystkich odwiedzić w ciągu paru dni. Na naprawdę rzetelną ocenę najsmaczniejszych knajp zapewne i miesiąca by brakło, gdyż wiele już działających robi wiele, żeby podnieść poziom, a regularnie są otwierane następne. Jeśli chodzi o rodzaj jedzenia, to tu również nie ma się do czego przyczepić. Oczywiście w mieście tym króluje tradycyjna kuchnia polska, często korzystająca z tradycji kulinarnych Górnego Śląska, ale bez problemów znajdą coś dla siebie wielbiciele innych smaków. Dużo będzie, podobnie jak w większości miast w Polsce, restauracji azjatyckich, coś do zaoferowania będzie także miał Meksyk czy Włochy Oryginalne produkty włoskie okwinebar – nasz serwis. Dużą grupę kulinarnych lokali stanowią niewielkie knajpki, które łączą w sobie wiele odmiennych smaków i kuchni. Niektórym wychodzi to bardzo dobrze, potrawy są bardzo smaczne, ładnie podane i nie wywołują zawrotów głowy podczas płacenia.