Ogrzewanie mieszkania: co najbardziej się opłaca?

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
Współczesne technologie dążą w kierunku ekologii oraz oszczędności. Rośnie również ilość metod na ogrzewanie domów jednorodzinnych. `~ Czy warto inwestować w drogą instalację przypuszczając, iż już niezadługo się zwróci? Czy korzystniej zaoszczędzić na instalacji natomiast płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się zainwestować w tak zwane eko rozwiązania? Czym ogrzać domek, aby płacić za to jak najmniej? Można uznać, że najkorzystniej opalać budynek kotłem na paliwa stałe bądź pompą ciepła.

Kobieta na zakupach

Źródło: http://pixabay.com/
Jednak wybór nie jest tak prosty. Poza kłopotliwym dla środowiska dymem musimy brać także pod uwagę pracochłonną obsługę kotła na węgiel jak też nieodzowność monitorowania jego pracy. Dla kogoś, kto wiele czasu spędza poza mieszkaniem, może to być wielki problem. Ogrzewanie gruntową pompą ciepła jest równie tanie, a pod względem wygody jest na przeciwnym biegunie. Nie produkuje ona spalin a także funkcjonuje zupełnie automatycznie, tak iż można niemal zapomnieć o jej obecności. Gruntowa pompa ciepła napędzana jest prądem, ale wytwarza ciepło pobierane ze środowiska, zakumulowane w gruncie, (a więc osiągalne za darmo) – stąd uznaje się pompę za urządzenie ekologiczne. Niestety, jest też o wiele kosztowniejsza.
Decydując się na któreś z urządzeń nieco droższych w eksploatacji, możesz się cieszyć wygodą porównywalną do tej, jaką zapewnia gruntowa pompa – http://www.afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9 – ciepła, a jednocześnie wydać mniej na inwestycję.

Kotłownia z kotłem na gaz ziemny kosztuje mniej więcej tyle samo co z kotłem na węgiel rodzaju ekogroszek (o ile nie musimy budować długiego przyłącza gazowego), natomiast wydatki na opał do grzania domu o powierzchni 150 m2 są większe jedynie o niecałe 500 zł każdego roku.

Na pewno pod tym łączem dane tam zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które czekają na Ciebie właśnie tu.

Taka cena za komfort wynikający z braku potrzeby obsługi pieca wydaje się rozsądna. Od czego rozpocząć? Musisz odwiedzić budowlany sklep grzejniki oprócz kotłów CO. także są tam dostępne.