Rodzaje dzisiejszej fotografii

Kategorie Bez kategorii
Nowoczesną fotografię można podzielić rozmaicie, w zależności od przyjętego kryterium. Kiedy obranym kryterium będzie technika wykonywania fotografii, wyróżniamy fotografię analogową i cyfrową.
Można także na kryterium przyjąć lokalizację, gdzie przeprowadzana jest sesja.

sesja

Autor: Szpital Medicover
Źródło: Szpital Medicover

Wtenczas mamy do czynienia z fotografią studyjną albo fotografią plenerową. Plenerem fotograficznym może być prawie każdy obiekt czy też obszar. Najbardziej popularnymi plenerami są oczywiście: piaszczysty brzeg, skwer, teren leśny, ciekawe miejsca, na przykład pomniki przyrody. Kluczowe jest wybranie pleneru interesującego, będącego interesującym tłem dla wykonywanej sesji. Inny podział uwzględnia funkcję fotografii. Tu mówić możemy o artystycznej fotografii, przeznaczonej na wystawy i użytkowej fotografii, tworzonej dla konkretnego klienta. Wariantem z pogranicza fotografii użytkowej oraz artystycznej są tak zwane sesje modowe.
Niezwykle popularnym typem jest też portretowa fotografia. Portret może obejmować jedną czy też parę osób. Współcześnie niezwykle popularne są portrety rodzinne, nawet realizowane w kilkuletnich odstępach. Takowe fotografie to doskonała pamiątka, objawiająca w jaki sposób zmieniają się członkowie rodziny w przeciągu kilkunastu lat.

Przejdź do sedna i przeczytaj informacje na omawiany temat na innych stronach – zapewne Cię pochłoną totalnie. Sprawdź to koniecznie.

Odrębnym rodzajem jest fotografia zwierzaków. Nie każdy fotografik podejmuje się pstrykania tego typu zdjęć, dlatego że łączy się to z posiadaniem stosownego doświadczenia jak też cech charakteru. Interesującym rodzajem fotografii są zdjęcia przeróżnych środków transportu.

Wielu artystów pasjonuje się pstrykaniem wozów, zarówno współczesnych jak również zabytkowych, składów kolejowych czy statków. Przedmiotem fotografowania może być w zasadzie wszystko.