Słup betonowy na działeczce, kontra rura usadowiona pod przejazdem drogowym – a więc, co musisz wiedzieć, gdy kupujesz działeczkę

Kategorie Bez kategorii
Kupiłeś działeczkę, i zauważyłeś, iż jest na niej słupek (albo słupy) z betonu przewodzący prąd? A być może pragniesz zrobić połączenie między działeczką, a drogą, ale nie masz pojęcia, jak się za tę rzecz zabrać? Wewnątrz naszego artykule po opowiadamy Ci, co zrobić w tego typu konkretnych przypadkach!
Chyba każdej osobnikowi, która jakiejś rzecz się dorobiła, śni w skrytości ducha o działce.

Kruszywo

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno jej, jest dla wielu marzeniem. Co jednakże uczynić, gdy zauważy się wyśnioną działkę, jednak są na niej słupy betonowe energetyczne? Otóż w tej chwili objaśniamy! Powstało kilka alternatyw, nasze osoby jednakże najbardziej wewnątrz tego felietonie interesuje odszkodowanie, jakiego to istniej możliwość dostać za tego typu „ingerencję” na gruncie od sieci energetycznej (bazalt.pl/prefabrykacja-betonowa/oferta/prefabrykaty-dla-energetyki/). Pomimo paru uregulowań wewnątrz kodeksie cywilnym, ta konkretna kwestia korzystania z grunty dla przedsiębiorstw, nie jest uregulowana. Dlatego należy o tym po czytać, by wiedzieć od razu jak najbardziej dużo!
Beton komórkowy Bruk Bet

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Jeśli chodzi o kolejną cząstkę wstępu, to aby połączyć ulicę razem z działką, warto zakupić rury betonowe, które to zakopiemy wewnątrz określonej głębokości. Warto jednak zanim się to zrobi, zorientować się, czy to aby dany fragment drogi należał faktycznie do nas ( rur betonowych).

Zazwyczaj ta część ziem (tak zwanej melioracji) należy do danej gminy, lub preparat do separatora tłuszczów do fizycznego właściciela dróżki, dlatego nie warto spieszyć się na zapas, by później nie płacić kary! Jeśli okaże się, że potrzebna bywa zgoda, potrzebne okazuje się także zaplanowanie tego konkretnego wjazdu, czyli projekt, za którego będziemy musieli niestety w dodatkowy sposób się wykosztować.