Jak dbać o ząbki, by sobie nie zaszkodzić?

Kategorie Bez kategorii
Każdego dnia sięgamy po szczotkę i pastę do szczotkowania ząbków, przeprowadzamy kilka bezrefleksyjnych ruchów po czym zdaje się nam, iż w żaden sposób nie możesz sobie zaszkodzić.
Niestety, takie myślenie jest niezwykle zgubne – nawet na pozór łatwy jak też oczywisty zabieg, jak czystość jamy ustnej, wymaga sporej wiedzy.

gabinet stomatologiczny wrocław

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com
stomatolog wrocław

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Dowiedz się, jak prawidłowo troszczyć się o ząbki jak też czego należałoby wystrzegać się. Do poprawnej higieny ząbków konieczna będzie odpowiednio dobrana szczoteczka. Nie można pokusić się o pierwszą lepszą szczoteczkę, którą dojrzymy na sklepowej półce, a gdy już ją kupimy, należałoby pamiętać o jej regularnej wymianie. Jakikolwiek stomatolog (prześwietlenie zęba białystok atom rtg ) wrocław powie wam, iż szczotkę wymieniamy co kwartał, a jeśli jej włosie rozchodzi się prędzej, znaczy to, że używamy za ogromnej siły szczotkując zęby. Przy wyborze szczoteczki należy pamiętać, że winna odpowiednio trzymać się ręki. Wskazane jest też, aby włosie było różnej długości.
Jeżeli nie mamy kłopotów stomatologicznych, wybieramy szczotkę średnią. Miękkie szczotki określone są dla osób po operacjach chirurgicznych. Z kolei twarde szczoteczki nie są zalecane, bowiem mogą zniszczyć szkliwo. Szczotki elektryczne z kolei określone są dla osób, którym błyskawicznie osadza się kamień. Trzeba pamiętać, iż przed zakupem szczotki elektrycznej warto skonsultować się ze stomatologiem, albowiem w tym przypadku wymagana jest całkiem inna technika szczotkowania zębów. Dentysta Wrocław przedstawi odpowiednią technikę. Inną znaczącą rzeczą jest wybór pasty do zębów.

Na półeczkach sklepowych aż roi się od zabarwień jak też znanych marek, jednakże która właściwa jest dla nas oraz jak wybrać, by sobie nie zaszkodzić? Znajdź renomowany gabinet stomatologiczny wrocław ażeby uzyskać odpowiedź.