Kładziemy kafelki w toalecie, na co zwrócić uwagę?

Kategorie Bez kategorii
Decydując się na położenie płytek ceramicznych w umywalni, musimy trzymać się pewnych prawideł. Toaleta jest poniekąd wizytówką naszego mieszkania.
By otrzymać odpowiedni wynik nierzadko w łazienkę inwestujemy wiele pieniążków, zatem warto zastanowić się nad odpowiednim doborem użytych płytek, jak też odpowiednim wyborem eksperta, bowiem poprawnie położone płytki są kluczem do naszego sukcesu.

Białe płytki ceramiczne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najpiękniejsze, najmodniejsze płytki nieodpowiednio kładzione mogą okazać się naszą zmorą. Okaże się na przykład, że nie tylko pękają, wycierają się, lecz także nie trzymają poprawnej szczelności. Toaleta (toalety wolnostojące) jest miejscem o podniesionej wilgotności, w związku, z czym musimy wyjątkową uwagę zwrócić na przygotowanie powierzchni pod płytki Lubin. Jak wiemy w umywalni może dojść do chwilowego, pełnego kontaktu z wodą przykładowo poprzez zalanie wodą z pralki. I jeśli płytki są niewłaściwie zamocowane (podłoże nie zostało pomalowane gruntem lub folią w płynie) może dojść do odklejania się uprzednio założonych płytek. Przed kładzeniem płytek nawierzchnia winna być oczyszczona, bez kawałków luźno niezwiązanych fragmentów. Ponadto powinna być pozbawiona kurzu, tłuszczu jak też innych zanieczyszczeń a na końcu – odpowiednio zagruntowana jak też naturalnie pozbawiona wszelkich nierówności. Dzięki tak przygotowanych nawierzchniom mamy duże szanse na powodzenie naszego przedsięwzięcia.
Profesjonalna firma budowlana Lubin – Glazurnictwo zwróci uwagę na zapewnienie szczelności w szczególności w owych miejscach, w których zachodzi podniesione ryzyko przenikania wody. Takimi szczególnym punktami są brodzik wykonany z płytek ceramicznych oraz mury wokół brodzika oraz kabiny prysznicowej.

Celem zapewnienia szczelności można zastosować odpowiednie taśmy jak też kołnierze, które skonstruowane są z tworzywa sztucznego i odporne są na oddziaływanie wilgoci a także środków chemicznych. W jaki sposób znaleźć przetestowaną firmę? Wystarcza w przeglądarkę wbić przykładowo: glazurnictwo – dobra strona.