Pościel do pokojów hotelowych – krótki poradnik…

Kategorie Bez kategorii
Pościel hotelowa zarówno w kolorze białym jak i kolorowa powinna być uszyta z doskonałego gatunku materiału, aby i znosiła ciągłe pranie. Pościel hotelowa nie jest tego samego rodzaju pościelą, którą wykorzystujemy w warunkach domowych. Pościel dedykowana do obiektów hotelowych ma pewne charakterystyczne cechy, do których należy podwyższona trwałość. Ponieważ jest znacznie częściej prana aniżeli ta używana w mieszkaniach, szyje się ją ze specjalnych materiałów, które właśnie zapewniają długi okres użytkowania.

Bielizna hotelowa

Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Wymienić można tu przykładowo adamaszek i elanobawełnę. Pościel z adamaszku wyróżnia się nie tylko dobrą odpornością, ale też jest przyjemna w dotyku. W dodatku, jest dosyć dobrze odporna na gniecenie. Materiał ten najczęściej występuje w atłasowym splocie i jest sanforyzowany (wykurczony – nie zbiega się o więcej niż pięć procent). Kolejnym gatunkiem równie chętnie kupowanym jest nadmieniona wcześniej pościel hotelowa sprawdź tutaj takaposciel pościel hotelowa z elanobawełny. Ta pościel hotelowa ma podobne cechy co produkty z adamaszku, choć nie jest aż tak przyjemna w dotyku + polecam. Występuje w delikatnych tonach, jak krem, błękit i żółcie.

pościel

Autor: John Cotton Europe
Źródło: johncotton.eu
W miejscach takich jak hotele oraz pensjonaty warto stosować pościel białą, gdyż taka daje wrażenie świeżości oraz czystości. Dodatkowo, w związku z powszechnym zainteresowaniem ekologią, jednym z priorytetów hoteli ze względów wizerunkowych do prania pościeli powinno się używać produktów ekologicznych. Dbanie o środowisko z pewnością pozytywnie wpłynie na postrzeganie hotelu. Ogromne znaczenie ma też stosowanie pościeli specjalnie przeznaczonej dla osób z alergią. Jest to tak zwana pościel antyalergiczna. Nie mniej ważne jest, aby komplet pościeli pokrywający kołdrę i poduszki był dopasowany swym wzorem do wnętrza hotelu. W taki sposób wykreujemy dobry nastrój. W końcu każdy gość chciałby spędzić czas w higienicznym i estetycznym wnętrzu. Podsumowując, pościel stanowi dla hotelu priorytet. Jest ona w pewien sposób wizytówką hotelu. Doskonała jakość, świeżość i elegancja pościeli hotelowej jest fundamentem zadowolenia zmęczonego podróżą gościa.