Firma funkcjonująca w internecie w szczególności musi mieć atrakcyjną nazwę strony

Kategorie Bez kategorii
Wiele nowych, a także już od dawna działających firm dostrzega dużą rolę internetu w rozkręcaniu prowadzonej działalności i rzecz jasna zwiększenie zysków, dzięki dotarciu do większej liczby klientów. Dzisiaj każde szanujące się przedsiębiorstwo ma swoją stronę www bądź może podać jakiś adres, gdzie klienci na spokojnie, siedząc wygodnie w fotelu mogą poznać ofertą.

o domenie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa jest przy tym niejako wizytówką firmy – to na jej podstawie zwykle klienci oceniają przedsiębiorstwo. Dlatego pierwsze wrażenie podczas oglądania takiej strony powinno być jak najlepsze. W ten sposób zagwarantujemy sobie pochlebne opinie. Jednakże bardzo istotne znaczenie wydaje się mieć zwłaszcza … nazwa strony.

Nazwa strony jest podstawowym jej znakiem rozpoznawczym – o ile strona to wizytówka, a zatem narzędzie gwarantujące informacje o firmie, o tyle domena strony jest właśnie podstawową informacją o niej. Nierzadko użytkownicy internetu nie znają danego sklepu, jednak szukają konkretnego typu produkty, czy usługi, na podstawie których wyszukują firmy, które je udostępniają. Wpisują więc frazy w wyszukiwarkę – i jeżeli dogłębnie przemyśleliśmy, jako właściciele przedsiębiorstwa jej nazwę – powinni bez kłopotów trafić właśnie na naszą stronę.

preparaty

Źródło: http://www.sxc.hu

Warunek jest jeden – powinna być to nazwa adekwatna do charakteru działalności i równocześnie łatwa, taka, która najczęściej przychodzi ludziom do głowy w pierwszej kolejności. Nazwa strony jest w tym przypadku podstawą sukcesu.

Jeżeli jest w przedstawianym artykule coś cennego dla Ciebie, to bez wahania sprawdź koniecznie również tamto opracowanie (http://www.inmed24.pl/cisnieniomierze-c4) – tam też przeczytasz wiele interesujących informacji.

Dzięki niej możemy szybko zorientować się z jaką działalnością mamy do czynienia. Bo czy trzeba wiele zachodu, by wiedzieć, że np. aptekaolimpijska.com.pl (więcej info) to firma, która ma zapewne w swoim asortymencie różnego rodzaju leki i preparaty, w tym dla sportowców? Albo, że z kolei neosport.pl to strona, gdzie spotkamy się z tematyką sportową? Już sama domena wiele może wskazać i w tym właśnie rzecz.

Oczywiście ważne jest, aby domena była unikatowa i przede wszystkim – jak już podkreślono – jak najwięcej informowała o zawartości witryny. Mamy np. firmę drugs-pharm.com – więc to zapewne apteka, ale to „drugs” … to może nas dodatkowo zaciekawić (zobacz informacje). Na tym właśnie polega istota domeny – ma być jak kobieta: atrakcyjna i kusić.