Jakie reguły należałoby stosować przy praniu i suszeniu odzieży z wrażliwych materiałów?

Kategorie Nasze dziecko
Czy pamiętasz jak mógłbyś zrobić niewielką niespodziankę swojemu kilkuletniemu synkowi? Oczywiście można by kupić jemu jakąś zabawkę, ale może już pora, żeby rozpocząć go powoli traktować jak niewielkiego faceta?
Twierdzi się, iż to nie szata zdobi osobę ludzką, wszakże czy nie ma od tej niepisanej reguły żadnych wyjątków? Naturalnie, iż są.

szlafrok chłopięcy

Autor: Bartlomiej Mostek
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałym na to przykładem może być elegancki szlafrok chłopięcy w przykładowo kolorze granatowym. Miast wszędobylskich samochodzików może mieć typowe ozdoby w formie pasków lub umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorków. W wypadku tego typu odzienia bardzo istotny jest też surowiec, z którego został zrobiony taki szlafrok. Często bywa to stu procentowe mikrowłókno poliestrowe lub jedwab. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wiele jest uwarunkowane od wieku dzieciaka, jednak powszechnie jest wiadome, że płeć męska woli ubrania w ciemniejszych kolorach.
Naturalnie w wypadku delikatnych tkanin należałoby pamiętać o podstawowych zasadach tego typu jak pranie z odzieżą w podobnych kolorach, przy czym pierwszych kilka prań nawet oddzielnie, aby nie pofarbować innych znajdujących się w pralce rzeczy. Niekiedy nie winno się też takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować czy prać na sucho. Jeśli zamierzamy go suszyć w pralkosuszarkach, należy pamiętać o niniejszym, aby do jego suszenia nie wykorzystywać zbyt dużej temp.

Jeżeli będziemy utrzymywać te reguły nie tylko do tego typu ubrania jak szlafrok chłopięcy, to z pewnością będziemy się długo cieszyć z dobrego stanu naszego odzienia.