Na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę w czasie kupowania kuli ortopedycznej?

Kategorie Bez kategorii
Laski ortopedyczne muszą być niezwykle dokładnie dobrane: trzeba mieć na uwadze jej odporność, wielkość czy odpowiedni uchwyt. Sama kwestia wytworzenia także jest niezwykle istotna.

kule

Autor: Thomas Leuthard
Źródło: http://www.flickr.com

Wszelkie te czynniki posiadają wielki wpływ na wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej.
Natomiast wyłącznie właściwy dobór sprawi, że powrót do zdrowia po doznanej kontuzji lub po zabiegu będzie znacznie szybszy. Na jakie kwestie zatem zwracać uwagę, kiedy pierwszy raz wybieramy taki zakup – odpowiedzi odnajdziesz w poniższym artykule. W sprzedaży znajdziemy dwa typy, które mogą posiadać kule ortopedyczne – są to kule łokciowe i kule pachowe. Znacznie częściej używane oraz częściej polecane przez specjalistów są te pierwsze, czyli kule łokciowe. Znacznie skuteczniej odciążają kończynę po kontuzjach, są one niezwykle lekkie oraz poręczne. Kule pachowe rekomendowane są jedynie w wypadkach osób, które nie są w stanie podeprzeć się na rękach, w kulach łokciowych są umieszczane specjalne tzw. leje.
Przy wyborze właściwej kuli musimy sugerować się przede wszystkim dwoma kryteriami. Trzeba zwracać uwagę na to, przez jaki okres czasu będziemy korzystać z kuli oraz czy odciążenie kończyny ma być jedynie częściowe, czy całkowite. Jeżeli chcemy kupić sprzęt (zobacz koniecznie – LabEmpire) medyczny, który będzie przez nas stosowany przez znaczny czas, to warto przeznaczyć odpowiednio znaczną kwotę oraz spędzić nieco więcej czasu, aby dokonać rzeczywiście dobrego zakupu. O co więc warto jeszcze się zatroszczyć? Wysokość kuli powinna zostać dostosowana tak, aby po oparciu dłoni na uchwytach ręka była delikatnie zgięta w łokciu.

Uchwyt kuli musi z kolei znajdować się na poziomie nadgarstka i swobodnie wiszącej ręki. Na szczęście rynek medyczny zapewnia szeroki wybór i różne modele, zaś kulę można wygodnie regulować nawet o 20-30 centymetrów.