Inteligentny dom – inteligentne podejścia

Kategorie Bez kategorii
Inteligentny dom – pod ową trudną i profesjonalnie brzmiącą nazwą kryją się takie hasła jak Inteligentny budynek, inteligentne instalacje lub systemy inteligentne kierowania budynkiem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelkie one redukują się do tego samego mianownika. Na celu mają uprościć a także polepszyć nasze codzienne życie zarówno w biurze jak i w domku. Ich montaż prócz wygody zapewnia również oszczędności powszedniego użytkowania biura bądź domu. Instalacja takiego systemu wpływa też znacząco na podwyższenie szeroko pojętego bezpieczeństwa konkretnego budynku.
Inteligentny budynek – czym jest? To równoczesne połączenie niezależnych instalacji a także sprzętów w jeden spójny zautomatyzowany układ, dzięki jakiemu zyskujemy prawie nieograniczone możliwości w materii kierowania oraz kontroli wszystkimi systemami i urządzeniami w domu. Inteligentny dom (lumina) może sterować oświetleniem, żaluzjami, klimatyzatorem, grzaniem bądź wentylacją. Sprawować może kontrolę dostępu, zarządzać telewizją, alarmem lub systemem przeciwpożarowym. Inteligentny budynek to też sterowanie oświetleniem, którego dobrym przykładem jest Ospel-presto. Nadzoruje też użycie energii elektrycznej lub cieplnej. Nie będzie to jednak koniec jego potencjału i ograniczeń. Inteligentny obiekt to także opcja sterowania systemem audio- video, oprzyrządowaniem AGD lub podlewaniem ogrodu.

Pełnowartościowy odpowiednio skonfigurowany inteligentny system jest w stanie kierować parunastoma innymi sprzętami, jakie bezpośrednio oddziałują na bezpieczeństwo obiektu. Poczynając od systemu sygnalizacji ognia połączonej z układami oddymiania jak też instalacją tryskaczową przez układy ostrzegawcze DSO, monitoring CCTV czy system napadu.