Kilka przykładowych porad o tym, w jaki sposób praktycznie urządzić niewielki przedpokój.

Kategorie Bez kategorii
Przedpokoje to pomieszczenia, jakie są często dość niewygodne do urządzenia. W dużej mierze może to wynikać z ich kształtu. Przedpokoje w licznych domach i mieszkaniach są wąskie i długie, a do tego z paroma drzwiami do reszty pomieszczeń, i w takim przypadku stwarza to wiele problemów podczas meblowania. A w końcu przedpokój stanowi niejako wizytówkę mieszkania czy domu, bo to tam właśnie wita się swoich gości.

szafki i komody

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego też powodu powinno się przypilnować tego, żeby był funkcjonalny i wygodny, na szczęście jest sporo pomysłów, jakie mogą w tym bardzo pomóc.

Jeśli przedstawiony w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, ponieważ na pewno warto zobaczyć także (https://www.steryliailed.pl/kategoria-produktu/koncentrator-tlenu-stacjonarny-5-l/) także inny tego typu tekst!

Przede wszystkim powinno się zadbać o odpowiednie oświetlenie, bo z reguły przedpokoje nie mają okien i jest w nich zwyczajnie ciemno. Należy przy tym nie ograniczać się jedynie do pojedynczego, rozwieszonego na górze źródła światła, można także pomyśleć o oświetleniu bocznym. Przymocowane na całej długości przedpokoju punktowe, nieduże lampki nie tylko lepiej oświetlą wnętrze, ale dodatkowo powiększą je optycznie i spowodują, że będzie znacznie bardziej przyjemne. Kolejną sprawą są meble. W przypadku wąskich przedpokojów obowiązkowo należy pilnować tego, żeby były one lekkie i dobrze wtapiały się w otoczenie. Istotne są również rozmiary, przykładowo obecne we wszystkich pomieszczeniach szafki na buty nie powinny być zbyt szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzać. Należy poszukać takiego modelu na przykład: , żeby nie zajmował dużo miejsca, na przykład stosując inną metodę ułożenia butów w środku.

buty w przedpokoju

Autor: DJ Bustos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będą takie możliwości, to najlepszą opcją może być wykonanie mebli na wymiar. Można je będzie wtedy precyzyjnie dopasować do każdego kąta, jeżeli zrobi się to dobrze, to będą nie tylko funkcjonalne, ale także ładnie będą wyglądać. Jeżeli chodzi o meble, to w tym pomieszczeniu może się także przydać szafa na kurtki i płaszcze, najlepiej będą się tutaj sprawdzać modele mające drzwi przesuwne. W niejednym przedpokoju pojawia się także niewielka komoda 3 szuflady, w której można na przykład trzymać rozmaite czapki, szaliki czy przydatne na co dzień drobiazgi (komoda trzy szuflady).