Każdy nastolatek chce posiadać swój pokój, a w nim komplet supernowoczesnych i stylowych mebli

Kategorie Bez kategorii
Posiadanie własnego pokoju staje się pragnieniem każdego pierwszaka, a dla młodego człowieka staje się wręcz wyznacznikiem sensowności istnienia. W najmniej komfortowym położeniu znajduje się rodzeństwo, które jest zmuszone dzielić ze sobą wspólny pokój. A tę niedogodność jeszcze poza tym potęguje niekiedy spora różnica wieku między siostrami. Niezależnie od tego, ile dzieci będzie przebywać w konkretnym pokoju, musi on zostać tak umeblowany, żeby spełniał żądania obydwu niepełnoletnich lokatorów.

w moim salonie

Autor: SUPERADRIANME
Źródło: http://www.flickr.com

A najważniejszym elementem wystroju takiego pomieszczenia są oczywiście młodzieżowe łóżko młodzieżowe dla chłopca meble, które muszą elegancko prezentować się na tle bladozielonych ścian. Meble, które są w pokoju nastolatka pełnią parę ważnych funkcji. Jako że przesypiamy trzecią część życia i to praktycznie niezależnie od wieku, to nic zaskakującego w tym, że każdej małolacie przyda się wygodne łóżko. Nowoczesny materac to jednakże nie wszystko: pod nim winny znajdować się szuflady, w których zazwyczaj magazynuje się pierzyny lub pościel na zmianę. Systematycznie zawartość szuflad trzeba wietrzyć, aby nie dopuścić do zawilgocenia, a w konsekwencji do zapleśnienia materiału, z których są uszyte jaśki.

Młodzieżowe meble muszą obowiązkowo składać się z pojemnej szafy i poręcznych półek – link do oferty. To w tych miejscach standardowo trzyma się stroje wizytowe oraz codzienne: albo powieszone na wieszakach, bądź ze starannością poskładane w kostki. Jeżeli mieszkanką pokoju jest młoda dama, to trzeba wybrać taki model mebla, aby pomieścił wszystkie palta i inne części damskiej garderoby. Niezwykle pożądanym elementem są choćby małe szuflady, bo można w ich wnętrzach przechowywać majtki, a również wiecznie gubiące się skarpety.

Głównym zajęciem młodego człowieka winna być nauka, która przecież nie ogranicza się tylko do zajęć szkolnych. Po przyjściu do mieszkania trzeba na godzinę bądź nawet kilka zasiąść przy biurku i rozwiązać zadania z fizyki oraz przeczytać podany rozdział z książki. W takiej sytuacji laptop nie powinien zajmować dużej połaci blatu biurka, aby uczeń podstawówki miał wolną przestrzeń na rozłożenie wszystkich zeszytów.

Na dzień matki? Nie tylko kwiatki!

Autor: Salon 9design
Źródło: Salon 9design

Nie bez znaczenia bywa też konieczność wydzielenia osobnego kąta na przyjmowanie gości. Z tego powodu nie powinniśmy się ograniczać w czasie zakupów tylko do nabycia szaf i biurek. Na typowe młodzieżowe meble () przeznaczone do szeroko pojętego wypoczynku składają się pufy oraz kanapy. Do takiego kompletu przydałby się również owalny stolik , ale na tego rodzaju luksusy mogą sobie pozwolić tylko osoby, które mają odpowiednio duże pomieszczenia w mieszkaniu.