Jak należy serwować desery? Jakiego rodzaju naczynia są w tym celu najlepsze? Na jakie rzeczy się zdecydować?

Kategorie Bez kategorii
Wszyscy uwielbiamy ciasta, bo poprawiają nam humor jak i osładzają życie. Są najbardziej przyjemną częścią wszystkich przyjęć, by jednak doskonale wyglądały, powinny zostać zaserwowane w najlepszy możliwy sposób. Sposobów na podanie ciast jest rzeczywiście sporo. Mamy mnogość naczyń, jakie do tego służą, dzięki nim zaś możemy elegancko podać gościom każdy rodzaj deseru. Taki deser musi być nie jedynie ucztą dla podniebienia, lecz także dla oczu.

kawałki ciasta

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc w związku z tym paterę, przykładowo patery na owoce, lecz też talerz albo półmisek dobrze jest się postarać, by poukładane na nich ciasto prezentowało się pięknie i zachęcało do spróbowania – odwiedź stronę. By w odpowiedni sposób podawać deser, należy przede wszystkim dopasować naczynie do naszych potrzeb. Pomyślmy, jak wiele ludzi mamy zamiar gościć oraz jak dużo ciast mamy w planach zaserwować. Zasadą jest, że tego typu deser powinno się podawać na szklanych paterach, ale oczywiście to nie jest regułą.

Ważne, żeby naczynie pasowało do talerzyków deserowych, ale również charakteru wnętrza oraz charakteru przyjęcia. Oprócz szkła do wyboru są również patery z metalu, porcelanowe, jak również z drewna. Tak właściwie propozycji jest bardzo dużo, każda patera posiada innego rodzaju zastosowanie w związku z tym można ich używać do różnego rodzaju deserów, przykładowo patery do ciast. Patery ze szkła są najpopularniejsze oraz często wybierane. Podstawowa wersja to jednopoziomowa patera, jaka jest na nóżce – patery na ciasta. Możemy właściwie wybierać w różnych rodzajach i wzorach. Patery ze szkła mogą być duże, ale i delikatne.

Taka patera jest dobra, kiedy gości nie będzie aż tak dużo, zaś dla dużej ilości gości dobrze będzie przygotować naczynie z dwoma poziomami lub z trzema piętrami (patera na tort).

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby zdobyć dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź do oferty (https://optima-tools.pl/oferta/sprawdziany-do-gwintow/) i wejdź tutaj.

Gdy mamy jeden albo więcej rodzajów ciasta, to taka patera pozwoli na umieszczenie go tak, żeby nie mieszać smaków. Możemy jednocześnie na najniższym poziomie umieścić owoce. Aby dać swoim gościom duży komfort jak i wygodę, najlepiej kupić paterę obracaną. To bardzo ułatwi zaproszonym gościom dostęp do deseru, nie będziemy się jednocześnie musieli martwić o jego rozłożenie. Czasami nawet takie naczynie posiada klosz, a to pozwala zachować świeżość deseru.