Znaczny procent rodzin marzy o tym, by mieć piękną sesję zdjęciową z rodziną jako pamiątkę na przyszłość

Kategorie Bez kategorii
W dzisiejszych czasach każdy może robić sporą liczbę fotografii na swoich telefonach. Jednakże fachowa sesja to zupełnie inna liga.

Biegaczki

Autor: Funk Dooby
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy da radę powiedzieć, że istnieje znaczna różnica między fotografiami robionymi przez amatora a tymi, które wykonał fachowiec. Chodzi o właściwe ujęcie kompozycji oraz światła. Przez to na przykład nowożeńcy zatrudniają fotografa na ślub. Nie chcą ryzykować kiepskiej jakości fotografii z najważniejszego dla nich dnia. To samo dotyczy sesji rodzinnych. Szkraby są żywe, wszędzie biegają. Ciężko bywa niekiedy skupić ich uwagę na obiektywie i sprawić, by przez sekundę się nie ruszały. Wówczas potrzebny wydaje się być fachowiec, który oprócz tego będzie miał podejście do urwisów. Jeśli przykładowo mieszkamy w stolicy kraju i zamarzyła nam się sesja (zobacz sesje ciążowe warszawa) rodzinna Warszawa na pewno ma kilkunastu dobrych fotografów. Najlepiej będzie, jeżeli wyszukamy kogoś w internecie. Z reguły każdy fotograf posiada swoją stronę i tam możemy zobaczyć jego dorobek. Jeżeli przypadną nam do gustu zdjęcia, to możemy do niego zadzwonić. Sesja rodzinna może odbyć się w studiu, naszym domu lub przykładowo w parku. Wariantów jest wiele.

W sumie konwencja naszej sesji będzie na pewno czerpała z naszych wstępnych marzeń, które będziemy mieli w głowie. Fotograf powinien po prostu ująć je jakoś w ramy i dodać im stylu. Zdjęcia takie możemy później wydrukować w fotoalbumie i będzie to pamiątka na całe życie.