Samochód – co robić, by długo nam służył?

Kategorie Bez kategorii
Samochód posiada dziś chyba właściwie każdy z nas. Nie jest to na ogół niewielki wydatek, często długo oszczędzamy, by móc sobie na niego pozwolić. Z tej racji kiedy w końcu suma na koncie jest właściwa, jesteśmy niezwykle uszczęśliwieni, skaczemy wręcz z radości. Błyskawicznie zaczynamy rozglądać się za upragnionym modelem auta.

lampa uliczna

Autor: Alexandra Zakharova
Źródło: http://www.flickr.com
Wertujemy ogłoszenia, aukcje internetowe, wśród spotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z kartką na szybie. Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli znacznie wygodniej oraz sprawniej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej. Dobrze jednakże pamiętać, że jeżeli chodzi o auto, koszty nie skończą się razem z jego zakupem. Całkiem na odwrót można rzec, iż to dopiero ich początek. Ubezpieczenia, paliwo, przeglądy, naprawy – za wszystko trzeba płacić i to dosyć dużo. A im samochód starszy, tym częściej jest popsuty. Czasem trzeba w nim reperować właściwie wszystko – silnik, akumulator akumulatory do ciężarówek agm oraz mnóstwo innych części.

Kiedy już zakupujemy samochód, dobrze także pomyśleć o garażu. Nie zapominajmy, że takim sposobem poprawimy jego sprawność, sprawimy, że będzie on nam dużo dłużej służył. Jest to w związku z tym wydatek, jaki się zwraca. Jeżeli zamieszkujemy we własnym domu, mamy naokoło niego kawałek działki, garaż nie może stanowić żadnego problemu. Możemy go po prostu wbudować w dom czy postawić obok, starczy parę kawałków blachy. Gorzej jeśli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj najczęściej nawet jeżeli garaże są nieopodal, to ich ilość jest ograniczona i nie każdy mieszkaniec ma sposobność, aby z takiego „luksusu” skorzystać.

Załóżmy jednak, iż chcielibyśmy zakupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co zatem zwrócić uwagę? Z pewnością na lokalizację. Starajmy się, aby nasz garaż był położony w dosyć bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, jak również w miejscu obserwowanym przez ochronę czy policję. Ponadto każdemu chyba zależy, aby garaż leżał blisko jego miejsca zamieszkania – po to przecież kupujemy samochód, by przemieszczać się dużo szybciej oraz sprawniej. Najlepiej jednak wybierzmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej oraz zapytajmy, co ma nam ona do zaoferowania. A dopiero potem wybierajmy.