Pieluszki wielokrotnego użytku

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Nasze mamy, nasze, czyli osób mających więcej niż piętnaście lat, wybierały pieluchy tetrowe. Chociaż w sumie słowo wybierały jest użyte zdecydowanie na wyrost. Prawda jest taka, że nie miały innego wyboru. Po prostu były zmuszone używać tego typu pieluch. Było przy tym sporo pracy, ale nie miały innej możliwości. Dziś istnieje alternatywna opcja, mianowicie pieluszki jednorazowego użytku. Bardzo dużo matek wybiera tylko tego typu pieluszki.

Przebierania dziecka

Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com
Bo to wygoda, a jak wiadomo młode matki są bardzo zaganiane, brakuje im czasu na cokolwiek i nie potrafią zrozumieć jak można było używać pieluszki wielorazowe. Ale jest też grupa matek świadomych tego, że pieluchy jednorazowe, to spore marnotrawstwo pieniędzy i też ingerencja w środowisko, jakkolwiek by to nie brzmiało. Dlatego te mamy są w stanie znaleźć czas na pieluszki, które można używać wiele razy. Niektóre posiadają kilkanaście terowych pieluszek, ale mają również pieluszki, w których da się wymienić wkład. Schną one bardzo szybko i faktycznie nie jest to żaden kłopot.

Ekologia jest najważniejsza
Ekologiczne możliwości wykorzystuje się w wielu sytuacjach. Ale mało, komu wydaje się, że jego pojedyncze działanie ma wpływ na cała ziemię, a tak właśnie jest. Dlatego tak istotne jest, by żyjąc w swym małym gospodarstwie domowym dbać o to, by wybierać ekologiczne rozwiązania. Niektórzy mają tego świadomość i kupują sprzęty energooszczędne, wymieniają żarówki itp.. ale mało osób wie, że możemy wybierać na przykład pieluszki ekologiczne. Najczęściej kupujemy jednak pampersy.

Dlaczego?, bo to łatwiejsze. Jednak ludzie, którzy chcą żyć w zgodzie z ekologią stawiają na pieluchy, które da się używać parę razy. Jeszcze do niedawna nikogo to nie dziwiło. Dlatego też rzeczywiście dobrze o tym pomyśleć. Zwłaszcza, że obecnie kupując takie pieluszki nie musimy kupować tylko pieluszek tetrowych.

Można kupić pieluszki, które są jak majtki z wymiennym wkładem, który tak samo jak pampers pochłaniał, co ma wchłonąć. Tego typu pieluchy i wkłady można prać w pralce, przez, co zawsze będą czyste. Oczywiście pojedyncza pieluszka ekologiczna jest droższa aniżeli jedna jednorazowa pieluszka, ale jeśli będziemy patrzeć na ogół wydatków na pieluszki to, te ekologiczne są o wiele sensowniejszą opcją.