Potrawy serwowane we Włoszech

Kategorie Bez kategorii
Kuchnia włoska należy do niezwykle słynnych kuchni świata. Jej wyjątkowy zakres to zasługa miejscowych procedur tworzenia, rewelacyjnych surowców, także wymyślnych i niepowtarzalnych obyczajów przygotowywania i podawania dań.

Włoska kuchnia łączona jest w Polsce z makaronem i pizzą, jednakże, jak się okazuje, nawet przy przygotowywaniu owych podstawowych dań popełniamy niemało błędów, przede wszystkim jeśli chodzi o rozgotowywanie makaronów.
Kuchnia włoska to przede wszystkim makarony. Ale we Włoszech makaron to pierwsze danie. Polacy przychodzą do restauracji włoskiej w Szczecinie i w wielu przypadkach najadają się makaronem, stosują go jako danie kluczowe. W Polsce ciągle najpopularniejsze jest przybywanie na makaron, bądź pizzę, traktując je jak prędki obiad.
Włosi twierdzą, że makaron powinien być nieznacznie okryty sosem, który nie może spływać na dno naczynia, musi również być przygotowany z najlepszych składników.

restauracja

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com

Restauracja włoska w Szczecinie z wyjątkiem makaronów podaje też pizzę – zajrzyj. Gusty klientów przeobraziły się w toku ostatnich kilku lat. Naturalnie, najlepszą pizzę piecze się w wyjątkowym piecu, ale nie jest to łatwe. Pizza powinna być pieczona w piecu nagrzewanym drzewem, jej smak bywa w takim przypadku niezwykły (taka pizza (pizza piła) w il Vicolo).
Jedzenie włoskie, to nie jedynie makarony i pizza. Coraz więcej osób zaczyna wiązać włoską kuchnię z owocami morza i mięsem. Każdy winien skosztować toskańskiego steku. Mięso nie może być przesmażone, może być w najwyższym stopniu przeciętny pułap wysmażenia, bo wysmażony stek traci na jakości.

Restauracja włoska w Szczecinie po posiłku proponuje wspaniałe włoskie desery, do jakich podaje się espresso. Nadzwyczaj ochoczo jest zamawiana także kawa latte. Wspaniała kawa jest kulminacją posiłku.
Fundamentem włoskiej kuchni są stale najświeższe składniki, nie da się ich podrobić przeciętnymi zamiennikami – wejdź na stronę. Zastosowanie tańszych wymienników gorszej jakości powoduje, że kuchnia trwoni włoskiego ducha. W restauracji serwującej dania włoskie w Szczecinie dostaniemy całe menu i dania stworzone przez fachowych kucharzy, w miłej aurze.