Czy wakacje w siodle są dobrym pomysłem na wyjazd dla najmłodszych? Jakie mamy tego zalety?

Kategorie Bez kategorii
Wakacje są czasem kiedy nasza pociecha może odpocząć od obowiązku uczęszczania do szkoły. Planując ten czas dziecku dobrze będzie prócz odpoczynku czy spędzenia części tego czasu z całą rodziną, pomyśleć również o pożytecznym zagospodarowaniu wolnych chwil. Świetnym pomysłem na wypad dla dziecka mogą okazać się wakacje w siodle. Czemu warto zastanowić się nad takim wyjazdem dla naszej pociechy?

jeźdzcy na koniach na łonie natury

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd na tego typu obóz choćby na tydzień lub dwa to dobra nauka bycia samodzielnym dla dziecka. Nie będzie mogło już bowiem cały czas liczyć na to, że zwróci się do rodzica w każdej sprawie. W ten sposób dziecko będzie musiało radzić sobie samo w niektórych sprawach. Może na początku być to dla niego trudne, jednak po czasie będzie bardziej pewne siebie oraz zrozumie, iż samodzielnie jest w stanie dać sobie radę z niektórymi sprawami. Nawiąże nowe znajomości i na pewno z chęcią spędzi czas z rówieśnikami.
Tego typu wyjazd to dobry czas na nauczenie się nowych umiejętności. Jazda konna nie należy do najprostszych i szczególnie dla małego dziecka może być dosyć stresująca z początku, kiedy trzeba przełamać strach przed tym postawnym zwierzęciem. Dlatego lepsze rezultaty da nauka – egzamin ósmoklasisty przygotowanie intensywna przez kilka tygodni, ponieważ dziecko przyzwyczai się szybciej do konia niż chodząc na lekcje na przykład raz w tygodniu- jazda na koniu. Jazda konna to także sporo zalet dla zdrowia dziecka. Wpływa doskonale na polepszenie kondycji oraz wydolności, jednak oprócz tego wpływa ona niemal na wszystkie z mięśnie ciała, jak też rozluźnia. W idealny sposób można za pomocą takich zajęć korygować wszelkie wady postawy. Nadawać można prostą postawę ciała. Wszak sporo dzieci ma skłonność do garbienia się, co na szczecie można przy pomocy jazdy konnej naprawić.

dzieci na koniach
Nie od dzisiaj hipoterapia wykorzystuje dobroczynny wpływ jazdy na koniu zarówno na sferę fizyczną jak i psychiczną ludzi. O tym, że pomaga osobom niepełnosprawnym odzyskać sprawność ruchu to wiemy, jednak pomaga też dzieciom z problemami emocjonalnymi. Pozwala przezwyciężyć strach, uczy koncentracji, pomaga w stanach nerwic, rozluźnia i powoduje, iż dziecko ma dużo motywacji do wykonywania zleconych obowiązków, a co za tym idzie uczy dyscypliny. Dziecko staje się bardziej pewne siebie i samodzielne, co wpływa pozytywnie na jego rozwój. Jak widać plusów jest tak dużo, że warto tego typu spędzanie czasu na obozie wziąć pod uwagę.