Senes do zaparzania – na jakie choroby się go pije?

Kategorie Zdrowa dieta
Picie herbat ziołowych ma mnóstwo atutów, o których nie trzeba nikogo przekonywać. Są tanie, a kupimy je w torebkach, ale i w formie liści. Zależnie od tego, jakie smaki lubimy, możemy wybrać dla siebie herbatę zieloną o najrozmaitszych smakach. Popularna jest szczególnie pokrzywa do zaparzania. Jej istotne właściwości oczyszczające są cenione na znaczną skalę. Mnóstwo osób decyduje się na przejmowanie pokrzywy też w formie suplementu.

liść pokrzywy

Autor: Harry Rose
Źródło: http://www.flickr.com

Są to zwykle tabletki, lecz pokrzywa zaparzona gwarantuje najlepsze rezultaty. Herbata z pokrzywy ma także sporo właściwości odżywczych, za co ceniona jest od wieków. Powoduje to, że włosy stają się nadzwyczaj lśniące i rośnie ich znacznie więcej. Możemy ją nabyć w sieciach pobliskich aptek, ale też w tradycyjnych sklepach spożywczych. Napar z pokrzywy powoduje, że poczujemy duży przypływ sił witalnych. Pokrzywę możemy również zalać wrzątkiem, dzięki temu powstanie całkowicie naturalny napar.

Senes do zaparzania jako środek przeczyszczający
W przypadku osób, którym niewiele pomagają już preparaty oczyszczające, rekomenduje się te z tych przeczyszczających. Mogą one w niedługim czasie oczyścić jelita ze złogów, które mogą uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Senes do zaparzania jest jedną z możliwości, dlatego stał się numerem jeden wśród oferowanych suplementów. Nie może jednak być stosowany u małych dzieci.

zioła do zaparzania

Autor: Acacia Almeida
Źródło: http://www.flickr.com

Poleca się krótkofalowe jego użytkowanie, ponieważ zbyt nasilone oczyszczenie jelit przyniesie przykre konsekwencje. Warto zatroszczyć się głównie za utrzymywanie właściwej, zdrowej diety, aby w stu procentach cieszyć się zdrowiem. Kiedy dopadną nas jelitowe i żołądkowe dolegliwości dobrze jest zwrócić się do specjalisty. Działanie na własną rękę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bo może przynosić więcej kłopotów niż pożytku. Senes jednak jest ziołem, jakie jest z powodzeniem stosowane od lat. Jest ceniony za właściwości i znakomite działanie. Dużym plusem tego preparatu jest jego imponująca dostępność i niewysoka cena.