Lody: czy ten ceniony deser można przyrządzić własnoręcznie?

Kategorie Zdrowa dieta
Lody uwielbiają chyba wszyscy. Zajadamy się nimi szczególnie latem, kiedy na dworze jest naprawdę gorąco. Doskonałe lody można przyrządzić również w swoim domu.

Do przygotowania lodów samodzielnie wcale nie jest niezbędna specjalna maszynka do robienia lodów. Wystarczy tylko zamrażarka lub lodówka (zobacz: lodówka do wina) z dobrze mrożącym zamrażalnikiem. Podejmując decyzję o robieniu lodów w domu, można zdecydować się nawet na wykonanie lodów na patyku. Jak się okazuje, nie jest to wcale trudne. Niezbędne nam będą tylko odpowiednie foremki do lodów oraz patyczki do lodów. Wykorzystywane patyczki do lodów mogą być nie tylko drewniane, ale także plastikowe. Ich zakup nie będzie stanowił problemu, także z kupnem pojemniczków do ich przygotowania nie powinniśmy mieć żądnych problemów. Można pokusić się o wykonanie domowych lodów, bo ich wykonanie nie jest trudne.

Jeżeli nie uda się nam zakupić specjalnych, zrobionych z silikonu foremek na przygotowywane w domu lody na patyku, to w roli foremek można wykorzystać kubeczki po jogurtach lub serkach homogenizowanych. Smak samodzielnie zrobionych lodów będzie niezwykły, tym bardziej, że można nadać im przeróżny smak, sięgając po czekoladę lub przeróżne sezonowe owoce.

lody

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com

Lody są deserem cieszącym się popularnością od naprawdę dawna. Kiedyś jadaliśmy je praktycznie tylko latem, na chwilę obecną na lody możemy się skupić tak naprawdę o każdej porze roku, także zimą. Idąc dalej, są one obecnie dostępne nie tylko pod postacią kulek, ale także w waflowych rożkach oraz na patyku. Za sprawą tego można rozkoszować się ich smakiem także na ulicy. Oprócz tego zachwyt wzbudza mnogość ich smaków.

Opisywany wątek Cię zafascynował? Zatem odkryj witrynę, gdyż odnajdziesz tam fascynujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Obecnie oferowane są już nie tylko tradycyjne lody waniliowe czy śmietankowe, ale także czekoladowe, truskawkowe, orzechowe czy bakaliowe. Ilość smaków lodów może przyprawić nas o wielki zawrót głowy.

Aktualnie lody kupić można nie tylko w malutkich, rodzinnych lodziarniach, są one także produkowane na masową skalę przez wielkie fabryki lodów. Ponoć najlepsze lody robią Włosi. Są oni mistrzami nie tylko w produkcji lodów. Z tego kraju pochodzą również cieszące się popularnością dzisiaj granity oraz sorbety, których podstawą nie jest mleko bądź śmietanka, ale sok z owoców.