Polecane gry przeznaczone dla naszych pociech

Kategorie Bez kategorii
Większość osób ma z pewnością jakieś hobby, które pozwala się im zrelaksować oraz odsunąć myśli o codziennych troskach często nas trapiących. Dla niektórych jest to czytanie, inni lubią uprawiać jakiś sport, a jeszcze inni lubią obejrzeć ciekawy film w kinie. Niezwykle popularne w Polsce stało się ostatnio bieganie, jednakże należy jasno stwierdzić, że nie wszyscy są tak dużymi jego wielbicielami. Można by uznać, iż to z lenistwa ale tak naprawdę nie wszyscy muszą lubić taki sposób wykorzystywania swojego wolnego czasu. Zazwyczaj można się spotkać z krytyką wykorzystywania swych wolnych chwil przez młodzież. Osoby w młodym wieku bywają nierzadko potępiane za przesiadywanie przed ekranem komputera całymi godzinami oraz marnowanie w tenże sposób czasu.

Rzecz jasna zbyt długie godziny spędzone przy komputerze nie są dobrym nawykiem jednak musimy przynajmniej spróbować zrozumieć młodych, którzy fascynują się właśnie tą dziedziną. Dodatkowo, czas spędzony w tenże sposób nie musi być zupełnie zmarnowany, bo musimy zwrócić uwagę, iż komputer to nie jedynie niezbyt inteligentne filmiki lub (Zobacz tez: mikołajki atrakcje dla dzieci) strony internetowe. Przez zaznajomienie się z komputerem młody człowiek może odnaleźć swoją pasję i zainteresować się tym tematem na poważnie. Niezbyt usprawiedliwione zdaje się być również powszechne krytykowanie wszelkiego rodzaju gier, które rzekomo powodują, iż młodzież staje się bardzo agresywna oraz ma kłopoty z osobowością. Większość dobrych gier bowiem posiada interesującą fabułę i wymaga od gracza zastanowienia się nad każdym wykonywanym ruchem. Gry takie jak chociażby bioshock stawiają przed graczem wiele wyzwań, które przyczyniają się do jego rozwoju.

przykładowa gra na PlayStation4

Autor: blogarazzo
Źródło: http://www.flickr.com

Jakakolwiek gra, która wchodzi na nasz rodzimy rynek sprzedaży jest nierzadko oceniana przez fachowców, nie tylko w kwestii użycia wulgarnych słów oraz granicy wiekowej graczy, ale również pod względem zawartości elementów wychowawczych. Z tego powodu, wybranie odpowiedniego produkty dla naszej pociechy nie powinno stanowić dziś większego problemu. Osoby odpowiedzialne za tworzenie gier bowiem chcą umieścić w nich składniki przygody, z tymi wymagającymi wymyślenia strategii i zmuszającymi grającego do podejmowania istotnych decyzji. Kiedy zatem nasze dziecko zechce zakupić chociażby ps3 (zobacz newsy o playstation 3 na Pssite.com), nie musimy od razu bać się, że całe dnie spędzi na zdobywaniu kolejnych poziomów agresywnych gier.