Dobra Dieta i codzienny ruch: zobacz sprawdzone sposoby na zadbane ciało i znakomite zdrowie.

Kategorie Bez kategorii
Zazwyczaj gdy ktoś zapyta nas, czy marzymy o tym aby być zdrowi i piękni, odpowiadamy: „oczywiście, że tak!”. Ale gdy zostanie zadane drugie pytanie: co robimy, aby takimi się stać – zazwyczaj dźwięczy nam w uszach zagadkowa cisza…

sport to zdrowie

Autor: Leo-setä
Źródło: http://www.flickr.com
Co powinieneś zrobić, by mieć zachwycające ciało i dobre zdrowie?

Twierdzi się, iż każdy jest tym, co spożywa. Wiele słuszności zawiera w sobie to spostrzeżenie.Pożywienie, które ciągle przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu mocy albo wręcz odwrotnie: przyczyniać się do rozwoju chorób i wyniszczać nasze ciało.

Co rujnuje, a co buduje nasze zdrowie?

Dobra dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi niemało warzyw i owoców. Z warzyw niesłychanie zalecane dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł a także roszponka. Wyśmienicie odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na rozprzestrzenianie się stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, nieprzyjemnych zmian skórnych, unikniemy również kłopotów związanych ze skutkami otyłości. Pośród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. By zachować młody wygląd i ocalić zdrowie powinniśmy codziennie rano wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę działa!

A co musimy wyeliminować z naszego jadłospisu?

Pierwszy na liście terminatorów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasz organizm, jest przyczyną stanów zapalnych, rozwoju chorobowych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy a także przewlekłego zmęczenia. Do produktów bardzo zakwaszających przynależą też: biała mąka, biały ryż, żółty ser oraz kawa. Aby zachować dobre zdrowie powinniśmy unikać tych produktów albo znacznie ograniczyć ich spożycie. Więcej szczegółów zobaczysz tu: kliknij po więcej.

Ruch to zdrowie!

dieta i sport

Autor: iStock
Źródło: iStock

Ale dobrze dobrana dieta nie wystarczy. Jednako istotny jest regularny ruch. Aby nasze ciało było długo młode a także atrakcyjne musimy ruszyć się z kanapy, zgasić telewizor i zacząć codziennie ćwiczyć. Na naszą formę wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, pływanie czy nawet zwykłe przysiady, robione tuż po przebudzeniu. Jeżeli sami nie jesteśmy mocno zawzięci, by regularnie praktykować dowolną aktywność fizyczną – spotkajmy się z przyjaciółmi na wspólne bieganie, grę w siatkę albo piłkę nożną. Pamiętajmy, że to, czy będziemy posiadać doskonałe zdrowie ( test wodorowy poznań ) i perfekcyjne ciało jest uzależnione tylko od naszej woli!