Czas na hobby

Kategorie Bez kategorii
Dużo badań naukowych wskazało, że najszczęśliwsi ludzie mają jakieś hobby. Przyjemne zajęcie, któremu daje się czas po robocie, dobroczynnie oddziałuje na nasze samopoczucie. To kluczowe dla osób, które niedawno odeszły na emeryturę. Ten czas w życiu ludzi jest krytyczny, wtedy odsetek umieralności idzie ostro w górę. Nic dziwnego, dużo ludzi nagle traci zajęcie i nie widzi już sensu w życiu. Fatalna jest też sytuacji, kiedy osoba siedzi w domu i wpatruje się w TV. Trzeba to nareszcie powiedzieć jasno – TV omamia człowieka, zmienia aktywnych ludzi w bierne zombie. A przecież da się chociażby zamówić fajne klucze płaskie i pobawić się nieco w garażu.

Pilarka mechaniczna

Autor: Charles & Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
To nie ściema, majsterkowanie to dobra koncepcja na hobby. Tworzenie różnorakich przedmiotów z surowców sprawia, że niezwykle pobudza się intelekt. To kluczowe dla osób starszych, u których pojawia się stopniowa degradacja komórek mózgowych, co jest konsekwencją starości. (Zobacz ) Wiele badań twierdzi, że dobre oddziaływanie na zachowanie formy intelektualnej mają dwie2 rzeczy: majsterkowanie oraz lektury. Osoby starsze, które połykają lektury, cieszą się mocnym mózgiem przed całe dekady. Identycznie jest w wypadku staruszków, którzy posiadają jakieś ciekawe hobby. Używanie takich sprzętów, jak chociażby narzędzia nieiskrzące, powoduje że intelekt jest stymulowany do zwiększonego wysiłku. Ciało starszego człowieka szybko się męczy, ale intelekt może znieść naprawdę dużo. Jeśli masz w pobliżu osoby, które są emerytami, spraw im prezent i zadbaj o ich kondycję mózgową – skłoń ich, by znaleźli sobie miłe hobby, podaruj im w prezencie dobre narzędzia bądź frapujące książki.

Zaloguj się do tego portalu i kontynuuj poszukiwania (http://www.efematic.pl/rozwiazania/digital-mailroom/) interesujących wpisów. Mamy ich tam sporo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Polecamy

Jeśli kupiłeś sprzęty na prąd, ale w garażu nie masz dostępu go energii, będą niezbędne ci mocne akumulatory. Prawidłowo naładowane dadzą ci dużo godzin bezproblemowego majsterkowania.Polecamy też