Ładny uśmiech i zdrowe uzębienie dodadzą urody każdemu.

Kategorie Bez kategorii
Jednym z najważniejszych elementów oraz cech, mających wpływ na naszą urodę oraz wygląd, jest śnieżnobiały uśmiech. Niektórzy są farciarzami i mają taki uśmiech niemalże „w prezencie” w genach, inni jednak niestety muszą wspomagać się kontrolami u stomatologa.

Chcąc posiadać piękny uśmiech, najpierw musimy mieć

uśmiechnięta dziewczynka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

zęby zdrowe. Przed zrobieniem wszelkich zabiegów stomatologicznych czy zamontowaniu aparatu ortodontycznego, powinno się więc wszystkie zęby wyleczyć. W tym celu trzeba oczywiście wynaleźć dobrego stomatologa. Jeżeli weźmiemy to pod uwagę, to dobry dentysta kraków, Warszawa czy niemal każde inne mniejsze oraz większe miasto zawiera w swojej „ofercie”. Najkorzystniej będzie naturalnie mieć tego lekarza stomatologa z rekomendacji, do jakiego chodził przykładowo ktoś z naszej rodziny, przyjaciół albo znajomych. Ale jeżeli nikt jakiegoś lekarza stomatologa nie poleca, można go poszukać na przykład w sieci czy lokalnej prasie.

Jak wspomniano wcześniej, przed zabiegami stomatologii estetycznej trzeba mieć na uwadze zdrowie zębów, przykładowo wypełnić ubytki ewentualnie zrobić leczenie kanałowe kraków. Gwarantuję, że każdy lekarz stomatolog przypomni, że dopiero będziemy mieli zdrowe a także zaleczone zęby, powinniśmy zacząć myśleć o korygowaniu ich wyglądu.

A w jaki sposób można polepszyć ich

zęby

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

wygląd? Najpopularniejszą i również najczęściej wybieraną przez pacjentów metodą jest sprostowanie zębów aparatem ortodontycznym. W taki sposób możemy wyprostować za jednym razem zęby (zobacz zdjęcie zębów 3d) u góry, i również te na dole. Aparat taki powinien być noszony zazwyczaj kilka lat, aby zaszły zmiany i utrwaliły się. Toteż dobrze już dziś poszukać lekarza takiego jak ortodonta kraków , aby jak najszybciej umówić się na wizytę i również zacząć leczenie.

W jaki inny sposób możemy skorygować wygląd zębów? Dość cenione są także tzw. licówki, czyli elementy przypominające wygląd prawdziwych zębów, będące naklejane na prawdziwe zęby. Coraz powszechniejsze stają się również implanty, mocowane w dziąsłach, w miejscu usuniętych czy utraconych zębów.

Jak widać, metod na poprawę wyglądu uzębienia jest wiele. Pamiętajmy jednakże, że im prędzej zaczniemy działać w kierunku poprawy stanu a także wyglądu naszego uzębienia, tym prędzej te efekty będą widoczne. Więcej na