Światła ultrafioletu

Kategorie Poznaj
Promienniki podczerwieni do przeróżnych funkcji wykonywane są w formie żarówek, części metalowych i ceramicznych, a obecnie jako panele ogrzewające do nagrzewania pomieszczeń o przeróżnych rozmiarach i mocach.

Każdy promiennik ciepła montuje się z paru składników, które są zebrane w całokształt szybą, bądź właściwie dużą ramką. Ponadto, producent na szkle jest w stanie umiejscowić widok, fotografie rodzinne i wszystko, co sobie tylko zażyczymy. Powieszony w głównym punkcie, jest nie tylko elementem grzewczym, lecz również wspaniałą ozdobą miejsca.
Tradycyjne kaloryfery ogrzewają powietrze w zasadzie przez konwekcję, a więc wprawiając powietrze w ruch. Promiennik podczerwieni działa inaczej, zgodnie z nazwą, poprzez emisję, czyli w taki sposób jak ociepla słońce. Ciepło jest przesyłane w formie promieniowania podczerwonego, a do tego powietrze nie jest pożądane. Bezpośrednio ocieplane są mury, umeblowanie i ludzie.
W przeciwieństwie do ogrzewania grzejnikowego, promienniki elektryczne nie ocieplają całej zawartości budynku, ale tylko to, na co się je wyznaczy. Pomija się w ów sposób ogrzewanie powietrza, czy ścian.
Promienniki podczerwieni, to innowacyjna krótkofalowa technika, jaka zapewnia błyskawiczny komfort cieplny, niedługo po włączeniu urządzenia. Instalacje grzewcze wyposażone w lampy podczerwieni, dopuszczają na zdefiniowanie wiadomych stref, oraz wapno do odkwaszania ziemi nawierzchni w jakich poczucie ciepła powinno być o wiele wyższe aniżeli w pozostałej części pomieszczenia.

zjeżdżalnia

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk s.j.
Promienniki ciepła mają zamontowane żarniki wypełnione włóknem wolframowym rozgrzanym do temperatury 2000°. Dzięki temu, mogą podwyższyć wrażenie ciepła, wyczuwalne dla człowieka, oraz obiektów go okalających w miejscach słabo izolowanych, dużych wymiarach jak i na powierzchni otwartej.

Współczesne promienniki podczerwieni, gwarantują tanie grzanie, bez utraty ciepła uchodzącego w górę pomieszczenia.
Ogrzewanie podczerwienią hal, może pozwolić na znaczne oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. Promienniki ciepła, to optymalny układ ogrzewający na miarę XXI wieku.