Światła na podczerwień

Kategorie Poznaj
Promienniki ciepła to urządzenia wysyłające zdrowe promieniowanie podczerwone. Nagrzewają w podobny sposób jak prawdziwe światło słoneczne. W zależności od źródła zasilania, wyróżniamy urządzenia zasilane elektrycznie i na gaz.

promienniki podczerwieni

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Ich wykorzystanie jest bardzo obszerne. Promiennikami podczerwieni jest możliwość ogrzać duże przestrzenie, mieszkania, gabinety, ale przydadzą się też do specyficznych toków technologicznych.
Promienniki ciepła wytwarzają ogrzewanie ludziom, także okalającym ich obiektom. Wielką zaletą aktywności promienników podczerwieni jest fakt, iż nie grzeją przestrzeni, dzięki czemu nie ma ubytków ciepła w sytuacji słabo izolowanych i dużych budynków. Ogrzewanie tradycyjne ma na celu ogrzewanie powietrza, jakie w czasie normalnej cyrkulacji uchodzi do góry, przeciwnie zaś promiennik umieszczony na wysokości, funkcjonuje na odwrót do tradycyjnego ocieplania.
Promienniki podczerwieni produkowane są w wielu wymiarach, rodzajach kolorystycznych, a nawet w opcji z romantycznymi fotografiami. Dzięki temu, nagrzewanie na podczerwień jest nie tylko tanie, ale i też nadzwyczaj estetyczne, przychylne dla aranżacji jakiegokolwiek wnętrza.
Promienniki ciepła posiadają także zastosowanie w leczeniu.
Niezbędne są w szpitalach, przychodniach, gabinetach fizykoterapeutycznych, kosmetycznych, także w mieszkaniu pacjenta do terapii bezpośredniej. Cechuje ją wysokowydajne źródła ciepła, punktowe świecenie podczerwone i bezpieczeństwo użytku. Jest absolutnie pewna i pozbawiona szkodliwych promieni UV. Świecenie podczerwone emitowane przez ów promiennik odczuwalne jest jako ciepło.

Promienniki podczerwieni, odmiennie nazywane lampa Solux, to idealne źródło promieniowania wszędzie tam, gdzie jest potrzeba naświetlania, terapii i rehabilitacji.

Przy naświetlaniu ciała, pomaga w skurczach mięśni, przynosi uśmierzenie przy bólach mięśni i stawów, niedomaganiach kręgosłupa, działa przeciwbólowo w leczeniu przewlekłych uciążliwościach pochodzenia nerwowego i reumatycznego.
Promieniowanie podczerwone wpływa pozytywnie na organizm, koryguje samopoczucie i ma działanie odprężające.