Wydajne sposoby na ogrzewanie czyli wady i zalety paneli typu infared, które wykorzystują promieniowanie podczerwone.

Kategorie Poznaj
Inżynierowie cały czas próbują kolejnych metod na to, żeby w naszych domach i mieszkaniach nie było zimno. Nadal najbardziej popularne są tradycyjne układy ogrzewania, czyli piece na gaz czy paliwa stałe, które ogrzewają wodę rozprowadzaną następnie do grzejników.

cegły
Może nie są one najbardziej wydajne i ekonomiczne, lecz w zamian bardzo niezawodne i praktyczne. Ostatnio w modzie jest także ogrzewanie przy pomocy kominków, ciepło wydzielane w czasie palenia jest wykorzystywane do ogrzewania pozostałych pomieszczeń w domu.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości zawarte w niniejszym wpisie są warte Twojej uwagi, kliknij tu – ten użyteczny tekst (https://ewinietki.pl/) także Cię zaciekawi.

Niektóre osoby używają również różnego rodzaju elektryczne grzejniki, choć ich nie stosuje się jako głównego źródła grzania, lecz w charakterze uzupełniającym, na wypadek kiedy należałoby z jakiejś przyczyny podnieść poziom temperatury w jednym z pokoi. Grzejniki elektryczne występują w dwóch głównych odmianach. Pierwszy to wersje olejowe, mają one kształt klasycznego grzejnika z żeberkami, a w ich środku znajduje się olej podgrzewany przy pomocy układu grzałek. Drugim rodzajem grzejników elektrycznych są tak zwane farelki, w których ogrzewane jest powietrze które przelatuje przez gorący układ spirali.

panele infared

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com
Od jakiegoś czasu coraz większe zainteresowanie zaczęły zyskiwać panele infared, wykorzystujące fale podczerwone. Ich zasada działania będzie polegać na wykorzystaniu promieniowania cieplnego. Promieniowanie to w przede wszystkim działa na ciało ludzkie i okoliczne przedmioty, a powietrze będzie nagrzewane dopiero później. przez to całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie, nie wystąpi też zjawisko cyrkulacji powietrza, jakie często będzie się pojawiać przy zwykłych formach ogrzewania.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź tutaj (http://www.ewinietki.pl/winiety/austria) inne tego typu materiały – one także są wartościowe.

będzie to miało ogromne znaczenie dla ludzi cierpiących na alergię, po nie wywołuje unoszenia szkodliwych dla nich pyłków.

Następnym plusem takich paneli jest szybkie działanie – w praktyce już od chwili załączenia można poczuć przyjemne ciepło, gdyż od razu zaczynają działać promienie podczerwone. Dzięki tym cechom grzanie opisywanymi panelami jest dużo bardziej wydajne od tradycyjnych grzejników, ocenia się, że można na nim zaoszczędzić nawet do dwudziestu procent.