Jaki materac byłby idealny dla ludzi relatywnie lekkich?

Kategorie Bez kategorii
Materac jest konstrukcją utworzoną po to, żeby zapewniać naszemu ciału właściwe podparcie podczas leżenia. W odpowiedni sposób dobrany gwarantuje właściwy, wygodny i bezpieczny sen.

biurko

Autor: Ahmed Helal
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najwygodniejsza sofa, kanapa czy narożnik nie zapewnią nam tego, gdyż te meble (zobacz designerskie meble) zazwyczaj są twarde oraz przeznaczone są do eksploatacji w pozycji siedzącej. Mogą też posłużyć wyłącznie do okazjonalnego snu. Niestety użytkownicy mniejszych domów są postawieni często przed problemem wtedy, kiedy planują kupno łóżka. Trudno w takiej sytuacji jest o idealne wyjście praktyczne oraz przestrzenne, ale warto poświęcić trochę więcej zainteresowania tej decyzji, ponieważ odpowiednie oparcie ciała w trakcie nocnego odpoczynku jest po prostu lokatą w nasze dobre samopoczucie. Najważniejsze zadanie jakie powinien spełnić każdy materac, to właściwe podparcie naszego kręgosłupa, dlatego też tego typu produkt musi być zawsze dostosowany do wagi oraz wzrostu odbiorcy. Stosunkowo często spotykaną jest opinia, że materac powinien być jak najtwardszy.
firmy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Pogląd taki wywodzi się z czasów, gdy używano proste sprężyny bonelowe, włókno kokosowe oraz trawę morską, natomiast synonimem klasy oraz wytrzymałości była właśnie twardość. Faktem jest jednak to, że to ciężar człowieka jest wskaźnikiem nośności oraz jeśli wybierzemy model za twardy, to po prostu będziemy się na nim męczyli. Prawidłowo wybrany produkt, przykładowo materac 120×200, nie jest ani zbyt miękki, ani także zbyt twardy, przy czym doskonale dostosowuje się do krzywizny kręgosłupa.

Powinniśmy pamiętać o tym, że kupiony przez nas model powinien być przynajmniej o 20 centymetrów dłuższy od osoby, która będzie na nim spać. Każdy człowiek ma odmienną budowę ciała, dlatego też jeżeli jest cięższy, materac powinien być bardziej twardy, z kolei w wypadku osoby relatywnie lekkiej – materac powinien być bardziej miękki.