Promienniki elektryczne innowacją w dziedzinie ogrzewania domu. Nim je zakupisz zapoznaj ich działanie

Kategorie Poznaj
Sposobów ogrzewania mieszkania lub innych pomieszczeń jest kilka. Ostatnio znane stały się promienniki elektryczne. Jest to innowacyjna metoda, dopiero wkraczająca na polski rynek. To grzejnik, jaki przetwarza energię elektryczną na ciepło dzięki promieniowaniu podczerwieni.

promienniki podczerwieni

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA
Stanowi bardzo dobry nośnik ciepła. Składa się z punktu grzewczego, sterownika, fundamentu, monitora odbijającego promieniowanie, hartowanej szyby oraz obudowy.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany tekst, to odnośnik do witryny (http://zielonastrefa.net/uslugi-ogrodnicze/) zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Producenci uwzględniają na przednim panelu różne wzory i formy. Trzeba dodać, iż promienniki ogrzewają ściany, meble, a nie samo powietrze. Rozgrzewają się również do bardzo dużej temperatury, zatem zanim je umieścimy w mieszkaniu należy pomyśleć o otaczających promiennik obiektach. Ten rodzaj ogrzewania będzie dobry w punktach, gdzie krótko spędzamy czas, np. w łazienkach.

Montaż tych urządzeń jest banalny, należy wykonać dziury w ścianie i zawiesić kołki (więcej informacji) rozporowe oraz śruby i zamontować panel. Promiennik powinien być nastawiony na daną temperaturę w danym pomieszczeniu. Samo zapotrzebowanie energii jest nieduże, natomiast patrząc pod kątem gospodarczym dom powinien być izolowany ponieważ to podstawa oszczędności energetycznej. Wymieniony aspekt materialny jest oczywisty. Włączenie grzejnika na kilkanaście minut w ciągu godziny sprawia, że bardzo szybko odczuwa się miłe ciepło. Moc grzewcza jest pobierana wyłącznie podczas nagrzewania, ponieważ te parę chwil wystarcza, żeby nagrzać pomieszczenie. Niektóre grzejniki posiadają promienniki podczerwieni zdalnie sterowane, co jest praktyczne podczas standardowego używania.
Przykładem niedrogiego ogrzewania są oczywiście między innymi domy drewniane. Drewno bardzo szybko ogrzewa się i trzyma ciepło pod warunkiem dobrej izolacji domu. Takie połączenie gwarantuje oszczędność w ogrzewaniu – w rozrachunkach za energię. Grzejniki takie można instalować również na parkietach, jak również powierzchniowo oraz mobilnie. Podłogowe nagrzewanie wymusza kupno specjalnych mat nagrzewczych.

Wystarczy położyć folię na podczerwień między matą wyciszającą a paroizolacją i zapewnić dostęp do energii. Na zakończenie kładzie się warstwę zewnętrzną. W ten sposób ogrzana podłoga i ściany oddają szybko ciepłotę w pomieszczeniu i po przyłączeniu natychmiast są gotowe do użytkowania.