Płytki stolarskie – a więc, podstawowe informacje + inne ciekawostki

Kategorie Umeblowanie, dekoracje, projektowanie i aranżacja wnętrz.
W jaki sposób oraz z jakich rzeczy bywają wytwarzane płyty stolarskie? Jakie mają możliwość mieć rozmiary oraz grubości? Jakimi rzeczami mogą być obklejane? A co z wytwarzającymi je firmami? Jak dużo około istnieje ich wewnątrz Polsce i co najistotniejsze – Gdzie istnieje możliwość na nie trafić? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez żadnego problemu odnajdziesz w naszym nowym – świeżo co wydzierganym – artykuliku!

potrawy

Autor: Deante
Źródło: Deante
płyty stolarskie

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
tapeta

Autor: Louise Cohen
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy tekścik zaczniemy od produkowania płyt stolarskich, które są wytwarzane z płyty listewkowej zrobionej z drewna iglastego albo liściastego, które są na dodatek wytwarzane z trzech lub piątki warstw, o bardzo różnych grubościach, które to rozpoczynają się od szesnastu mm, przez 20 milimetrów, aż do 25 mm. Jeżeli chodzi o ich rozmiary, to bywają one w granicach 1250 na 2500 mm, oraz 2500 na 1250 mm, jednak wiele firm udostępnia również opcję „na życzenie”, w której to sami dobieramy potrzebne nam wymiary wspomnianej płyty stolarskiej. Warto napomknąć, że oklejanie ich okleinami typu naturalnego (buk, dąb, sosna, czy też klon, nie wspominając już o orzeszku, sapeli, czy wisienki), nadaje im właściwości odpowiednie fizycznie, oraz klasę higieniczności typu E1. Jeżeli chodzi zaś o samiutkie firmy, które produkują wspomniane płyty stolarskie, to są one rozsiane po calutkiej Polsce, w której znajdziemy ich – według stronki Panorama firm – ponad 170. Wśród najpopularniejszych (ciągle według wspomnianej strony), bywają: Drewdom Spółka Jawna M.

Lewandowski (który mieści się w Opolu), oraz „Timber Poland” (znajdujący się w Radomiu), nie napomykając już o przedsiębiorstwie „Forpłyt”, która znajduje się wewnątrz Warszawie na obszarze dzielnicy Ursus, oraz w paru innych lokalizacjach, takiego typu jak Lublin, czy też Ząbki i Piaseczno.