Piecyki przenośne pomocne są nie tylko w czasie długich i mroźnych zim, lecz także w sytuacjach gwałtownych awarii, bądź potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest znakomitą opcją dla pieców elektrycznych.
Wybierając piecyk na paliwo ciekłe wybieramy ekonomiczne ogrzanie dodatkowe.

Zielona ściana doda spokoju i elegancji

Autor: PARA Paints
Źródło: PARA Paints
element

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Piecyk naftowy może być wykorzystywany w każdych rodzajach wnętrz, tak jak mieszkalnych, takich jak bawialnia, bądź kuchnia, jak i takich, które nie są użytkowane w sposób trwały, jak piwnica, poddasze, garaż, czy też pracownia. Takiego rodzaju piecyki mają tę zaletę, że mogą być przesuwane z jednego pokoju do drugiego. Jest to jednak tylko grzanie pomocnicze i w żadnym przypadku nie może podmienić grzania podstawowego.

Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił – wejdź na odnośnik do strony firanki do kuchni, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i przez promieniowanie przednie.

Naturalne inspiracje

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Są trzy podstawowe formy piecyków na paliwo w płynie, piecyki z knotem, piecyki o podwójnym wypalaniu, piecyki elektroniczne. Sprzęty z knotem służą do sporadycznego, sezonowego ogrzewania pomieszczeń, w których nie spędza się dużo czasu. Ich ścianki rozgrzewają się do dużej temperatury, trzeba zważać, by się nie sparzyć. Te o dwojakim spalaniu, dzięki kolejnej komorze spalania gwarantuje większą wydajność, oraz mniejszą emisję CO2 i mniejszą wielkość osadów. Poza tym dostrzegalny ogień kreuje intymny nastrój.

Poniektóre modele posiadają możliwość regulacji mocy. Z kolei piecyki elektroniczne gwarantują użytkownikom maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Nasz wpis wydaje się być intrygujący? Masz ochotę na więcej opisy? Zatem nie ociągaj się i kliknij po więcej w poniższy link.

Układ wentylacji zapewnia dobre rozdzielanie ciepła i zabezpiecza przed przegrzewaniem ścianek.