W jaki sposób dobrze dopasować oświetlenie na etapie planowania salonu w swoim domu

Kategorie Bez kategorii
Jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, w których spędza się mnóstwo czasu, jest salon. Z takich też powodów powinien być urządzony w wygodny oraz funkcjonalny sposób, a jednym z najważniejszych elementów tego powinno być należycie dobrane oświetlenie.

Spełnia ono różne funkcje, zależnie od tego, co akurat się w nim robi. Głównym oświetleniem, jakie powinno się znajdować we wszystkich salonach, jest lampa górna. Wiesza się ją u sufitu, i powinna dobrze oświetlać całe wnętrze.

Podobnie zajmujące treści dotyczące objaśnianej problematyki znajdziesz tutaj – zobacz więcej w tym omówieniu (https://www.ubierzekipe.pl/9-odziez-sportowa). Zbadasz omawianą sprawę od innej strony!

Jeżeli salon ma dużą powierzchnię, to często zamiast

Dom

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

jednej wiesza się parę lamp, odpowiednio rozmieszczonych na suficie. Świetnie spisują się w tej roli różnego rodzaju żyrandole, mają one często nawet kilka żarówek, które można włączać poszczególnymi sekcjami, sterując jednocześnie natężeniem światła. W małych salonach znacznie korzystniej sprawdzają się nowoczesne plafony do salonu (wejdź), które mimo mniejszych rozmiarów również zapewnią należytą ilość światła.

Równie ważne zadanie będzie w salonach pełnić oświetlenie boczne. Używane jest ono wówczas, gdy górne światło będzie zbyt jasne lub nie ma potrzeby jego zapalania. W większości domów można zobaczyć typowe kinkiety w salonie (więcej tutaj), które pomimo temu, co wielu osobom będzie się wydawało, bardzo dobrze spełniają się w tym charakterze. Nowoczesne kinkiety do salonu (więcej informacji) rozpraszają światło w różnych kierunkach i nie powinny bardzo razić.

Dobrze dobrane będą stanowić też świetny element dekoracyjny, który podkreśli i wyeksponuje wnętrze. Wielu ludzi w miejsce kinkietów wybierze lampy w wersji stojącej, ich ogromną zaletą jest fakt, że w prosty sposób da je przestawić w inną część pomieszczenia, regulując dzięki temu rozkład oświetlenia w salonie. Na koniec można jeszcze pomyśleć o niewielkiej lampce obok telewizora, który w większości salonów także się znajduje, dzięki takiej lampce nie będzie się zbytnio męczyło wzroku w czasie nocnego oglądania. Powinna ona dać rozproszone, dyskretne światło, w większości sytuacji doskonale w takim charakterze będzie się sprawdzał nieduży kinkiet z regulowanymi żarówkami.