Czy nasze dziecko może oglądać telewizję?

Kategorie Bez kategorii
Wychowanie to niezwykle trudny temat. Każdy rodzic ma swoją własną wizję na tego typu temat. Wszyscy też obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się urodzi i to naszym obowiązkiem będzie pokazać mu, jak żyć. Niekiedy zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na zawsze wpisane w proces wychowawczy. Nie jesteśmy idealni i dlatego nie raz spotkamy na swojej rodzicielskiej drodze dużo niebezpiecznych zakrętów.

Na pewno niejeden rodzic zastanawia się, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że we współczesnym świecie nie uda nam się odizolować naszych dzieci od wszystkich nowinek techniki. I bardzo dobrze, bo nowoczesne wynalazki powstały po to, aby usprawnić nam życie. Ale z innej strony, wiemy doskonale, że mogą prowadzić do niebezpiecznych uzależnień lub schorzeń na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Ale wystarczy mądrze wziąć się za to i nie będziemy mieli do czynienia z tego typu problemami. Przede wszystkim, nasze dziecko musi wiedzieć, do czego służy telewizor. Jeżeli wytłumaczymy maluchowi, po co go oglądamy, dziecko nie będzie całymi godzinami psuć wzroku przed grającym pudłem. Naszym starszym latoroślom pokażmy, że program tv posiada w ofercie mnóstwo interesujących propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, a także mnóstwo wspaniałych filmów.

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dzieciakami. Czasami, nawet w przeznaczonych dla małych dzieci bajkach mogą się pojawić okoliczności, które przestraszą nasze dziecko. Powinniśmy być wtedy w pobliżu i wytłumaczyć mu całe zajście. Nie zapominajmy, że dzieci najczęściej idą w ślady dorosłych. Jeśli my całymi dniami tkwimy przed telewizorem, to nasze dzieci będą chciały robić tak samo.

Dlatego my także w odpowiedni sposób korzystajmy z tego niezwykłego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieci na wspólne oglądanie programów informacyjnych lub filmów dokumentalnych.

Zapewne zajmują Cię inne informacje (https://meblemagnat.pl/lozka-tapicerowane-180×200). Z chęcią zapraszamy Cię do naszego następnego tekstu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba jedynie kliknąć w link.

Później możemy z nimi porozmawiać na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy dzieciom, że istnieją inne, przyjemniejsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.