Czy warto zbudować w mieszkaniu antresolę – atuty rozwiązania tego typu

Kategorie Bez kategorii
Antresola to świetny sposób na uatrakcyjnianie przestrzeni we wnętrzu. Zbudowana w wysokim pokoju to doskonały sposób na pozyskanie dodatkowej przestrzeni: można tu urządzić sypialnię, schowek czy pokój do pracy. Jednak antresola pojawia się również w planach nowych domów jednorodzinnych w charakterze interesującego rozwiązania przestrzennego, bowiem antresola w domu to ogromnie ciekawe rezultaty przestrzenne we wnętrzu.

antresola

Autor: Lars Plougmann
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar na górze przenika się z powierzchnią na dole, tak więc takie półpiętro zarazem łączy i dzieli przestrzeń – [odnośnik]. Lokatorzy oraz goście zyskują nowe perspektywy . Bawialnię można obserwować także z góry.

Zainteresował Cię ten temat? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej Na Technology o tym, co bardzo Cię interesuje.

Z półpiętra nie widać wszystkich pomieszczeń na dole, ale także z parteru zauważalny jest tylko fragment górnej kondygnacji. To, co widoczne niecałkowicie, zawsze ciekawi. Otwarte schody a także balustrada mogą być interesującymi elementami wnętrza. Wielbiciele zieleni znajdą tu doskonałe miejsce dla roślinek pnących.

Antresola w salonie dzieli także jego strefy o odmiennym przeznaczeniu. Nie potrzeba zamykać biblioteczki drzwiami – można ją umiejscowić pod antresolą i to starczy, żeby określić jej granice. To samo dotyczy aneksu kuchennego czy kącika telewizyjnego. Otwarta przestrzeń wnętrza to lepsza integracja lokatorów: wszyscy są w zasięgu swych głosów. Dla osób które cenią otwarte przestrzenie oraz życie rodzinne, antresola w domu

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

zdaje się być projektem wartym uwagi.

Zalety antresoli to nie wyłącznie efekty przestrzenne, czasem też odpowiednie wykorzystanie kubatury budowli – [www]. Duży salon powinien być wysokim, bo im przestronniejsze wnętrze, tym powinno być wyższe, aby miało pożądane proporcje. Jednak wnętrza w których niekonieczna jest znaczna wysokość, śmiało można podzielić antresolą, i zdobyć w ten sposób ponadplanowy metraż.

Konstrukcja antresoli związana jest jednak z pewnymi komplikacjami natury technicznej, mianowicie trzeba należycie zaplanować ogrzewanie antresoli a również pomyśleć o stosownym oświetleniu pomieszczenia pod oraz na antresoli. Należy mieć na uwadze, że im dłuższą drogę do przebycia ma światło, tym mniej go dochodzi do celu. To znaczy, że możemy potrzebować silniejszych źródeł światła jak też dodatkowych jego źródeł.