Którą konsolę nabyć – PS3 czy Xbox 360?

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Świat gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest olbrzymią gałęzią przemysłu rozrywkowego, która ma swoich wielkich twórców, kultowe produkcje, swoje festiwale nowości, nagrody… Jest to obecnie tak ogromna branża, jak cały rynek produkcji kinowych z jego studiami w Hollywood i najsłynniejszymi producentami.

Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te umiały ukazać na ekranie coś więcej, niż tylko słowa (tak jak w systemach UNIX). Zjawiły się pierwsze tytuły, takie jak Bomberman, Pacman czy pozostałe legendy, ale okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę ciągle rośnie, a nie każdy chciałby, czy może zdobyć komputer.

To warte przejrzenia (https://zabawekczas.pl/) teksty, dlatego nie ociągaj się i sprawdź je – to zbliżona tematyka, która jest niewątpliwie warta zainteresowania.

Z tego powodu utworzona została całkiem nowa gałąź produktów, odmienna partia rynku gier, poświęcona jedynie im. Stworzono pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Najbardziej znane konsole, poczynając od tych pierwszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w Polsce z pewnych powodów nie był dostępny, dlatego pojawiły się jego odpowiedniki, do dziś obecne w licznych mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>. Te niewielkie urządzenia przyłączane do ekranów telewizora, umożliwiały grę w Contrę czy początkowe tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90′ pielgrzymki dzieciaków oblegały każdy sklep z grami, kasetami i pierwszymi grami na CD.</p>
<p>Wraz z rosnącym poziomem technologii i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej złożone gry, lepszą grafikę i żywsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:6px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, pojawiły się konsole Sony Playstation, na co firma Microsoft, która nie patrzyła bezczynnie, odpowiedziała konsolą XBOX. Nadal rosło grono pasjonatów, ukazywały się coraz nowsze rozwiązania, a także, co oczywiste, jak grzyby po deszczu ukazywały się na rynku rewelacyjne tytuły.

Obecnie najpopularniejsze urządzenia to XBOX 360 oraz Playstation 3 Zaopatrzone w potężne, wielordzeniowe procesory, pojemne dyski i połączenie z Internetem. Najpowszechniejsze gry na XBOX 360 to rodzina gier Battlefield, rodzimy Wiedźmin a także Assassins Creed, natomiast gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje serii GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy testy na prawo jazdy tego wpisu zachęcamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe wątpliwości.

Pomniejszym konkurentem wśród konsol, choć nadal całkiem popularnym, jest japońska, poręczna konsola NDS. Zaprezentowana już prawie dekadę temu, wciąż ma wielu pasjonatów, którzy wydają nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie tytuły kupują i przy nich spędzają wolny czas.