Innowacyjnepomysły na oświetlenie każdego domu .

Kategorie Bez kategorii
Oświetlenie to zazwyczaj ostatni etap wykończenia domu czy mieszkania. Jego wybór ma jednak istotny wpływ na ostateczny wygląd i charakter wnętrz. Pierwszym pomieszczeniem, które odwiedzamy wchodząc do czyjegoś mieszkania lub domu to przedpokój. To jak ono wygląda, dużo mówi o jego właścicielach. Pierwsze na co zwracamy uwagę, to zazwyczaj kolor ścian i podłoga, później meble i wszystkie dodatki i dekoracje, jak na przykład oświetlenie.

W przeciwieństwie do klasycznych wystrojów wnętrz, kiedy w przedpokoju stawiało się na główne światło górne, dziś wybiera się na bardziej wyszukane formy oświetlenia.
aranżacja i oświetlenie wnętrz

Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach i marketach wnętrzarskich znajdziemy multumrozwiązań. Kiedy chcemy mocno oświetlić ciemny i długi przedpokój, możemy postawić na coraz bardziej popularniejsze, podwieszane sufity, ozdobione listwami LED lub pojedynczymi lampkami. Tradycjonaliści postawią zapewne na oświetlenie górne, lecz już nie w postaci pojedynczego abażuru, lecz bardziej metalowego żyrandolu z paroma lampkami LED, ustawionymiw różne strony mieszkania. Jeśli natomiast chcemy bardziej ozdobić ścianę w postaci, choćby imitacji cegły, nieodzowne okażą się nowoczesne kinkiety do przedpokoju- zobacz: skleposwietlenie. Spośród nich mamy do wyboru proste, metalowe kinkiety z oświetleniem jednostronnym, np. tylko w górę, lub obustronnym – z naświetleniem jednocześnie góry i dołu ściany.

Co równie ciekawe, takie nowoczesne kinkiety do przedpokoju znajdą zastosowanie też w sypialni w formie oświetlenia nad łóżko, oświetlenia ciekawego obrazu lub toaletki. Do bardziej tradycyjnych sypialni polecane są z kolei stylowe lampki nocne , które podkreślą charakter wnętrza ( lampki nocne). Zwykle występują one w wersji stojącej, z użyciem na kastlik albo stolik nocny. Stylowe lampki nocne znajdą swoich zwolenników wśród osób lubiących bogactwo i przepych, podkreślając tym luksusowy charakter swoich pomieszczeń.

oświetlenie w pokoju

Źródło: pixabay.com
Wracając jednak do współczesnych i praktycznych rozwiązań, przejdźmy do kuchni. Zważając, że jest to najbardziej użytkowane przez domowników pomieszczenie, królują w nim ledy: przy górnym oświetleniu, w formie lamp (zobacz lampy do salonu) nad stołem czy też w formie tzw. oświetlenia podszafkowego – perfekcyjne do oświetlenia blatu przy przyrządzaniu kolacji. A skoro o nim mowa, warto zauważyć, że coraz częściejw tym miejscu stosowane jest również gniazdo podszafkowe (skleposwietlenie.pl/lampy-podszafkowe/5305-gniazdko-podszafkowe-trojkat-dostepne-od-reki.html).

Uwzględniając, że współcześnie coraz więcej kuchni zastępują aneksy łączone z salonem, blaty przy meblach stają się jedynym miejscem przyrządzania wszelkich potraw. Stąd bardzo przydatne jest dzisiaj gniazdko podszafkowe, które w połączeniu z podszafkową listwą LED umożliwi nam na spokojne gotowanie albo pieczenie, bez przeszkadzania pozostałym domownikom, np. w oglądaniu TV.