Fala uderzeniowa – zabieg wskazany przy skręceniu kolana

Kategorie Bez kategorii
Sporej liczbie osób fala uderzeniowa kojarzy się z czymś negatywnym, jednak w dzisiejszych czasach powinniśmy zacząć kojarzyć falę uderzeniową ze sposobem leczenia. Fala uderzeniowa jest wykorzystywana w zabiegach leczniczych. W jaki sposób? Tak, więc jest, to nowoczesna terapia, która ma wesprzeć proces powrotu do zdrowia. Potrzebna jest właściwa aparatura, która wywołuje falę uderzeniową w konkretnym obszarze ludzkiego ciała. Przez, co tkanka szybciej się odnawia.

Złamana ręka

Autor: www.freeimages.com
Źródło: www.freeimages.com
Tego rodzaju terapia jest stosowana przy wielu urazach między innymi przy urazie obręczy barkowej, problemach z kolanami czy łokciem. Poza urazami związanymi ze stawami, możemy też stosować rekomendowaną przez fale uderzeniową przy bólach ścięgien. Cena jednego zabiegu to około sto złotych.

Skręcenia są tak specyficzne, że po każdym kolejnym skręceniu, czas rehabilitacji bywa krótszy
Nasz organizm jest tak zbudowany, że trzeba na niego bardzo uważać. Gdy, więc chcemy rozpocząć trening (zobacz trener personalny wrocław) wyczynowy, musimy dowiedzieć się jak należy się rozgrzewać i co robić po treningu. Nie wspominając nawet o tym, że trzeba wiedzieć, w jaki sposób właściwie wykonywać wszystkie ćwiczenia. Gdy przeciążamy stawy, będziemy mieć później sporo kłopotów. niestety źle robione ćwiczenia mogą doprowadzić np. do skręcenie kolana lub uszkodzenie więzadła. Kontuzja stawu kolanowego jest niezmiernie uciążliwa i powrót do sprawności może wykluczyć nas z ćwiczeń na długi czas. Często musimy po prostu uważać i oszczędzać kolano i używać opaski uciskowej. Ale konkretne opcje przekaże nam lekarz ortopeda. Może on polecić nam np. metodę fali uderzeniowej. Nie jest to najpopularniejszy sposób leczenia skręcenia kolana, ale wspomaga on szybkość wyjścia z kontuzji. Jednak to lekarz powinien po zbadaniu stopnia skręcenia kolana przedstawić nam taka opcję.

Nie możemy robić nic na swoją rękę, bo to może nam jedynie zaszkodzić. Co ważne wszystkie osoby w gorącej wodzie kąpane, powinny pamiętać, że ustalone przez lekarza dwadzieścia jeden dni nieobciążania kolana to trzy tygodnie. Wiele osób popełnia błąd, bo zdaje im się, że skoro nic ich nie boli po tygodniu, to oznacza, że wszystko jest w porządku i możemy wracać do treningów. W ten sposób można przyczynić się do urazu kolana, który będziemy musieli leczyć jedynie przez operację.