Rekrutacja do przedszkoli znajdujących się na terenie Wrocławia

Kategorie Ciekawostki,Nasze dziecko
Rekrutacja dla przedszkolaków odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Znane są już kryteria rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu.
Aktualnie prawo nakazuje przyjąć do przedszkola w rejonie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

rekrutacja przedszkola wrocław

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
maluch powinien mieć zapewnione miejsce w przedszkolu oddalonym od miejsca zamieszkania maks.

Zaintrygowały Cię treści opisane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj również zbliżone wiadomości, dotyczące tego działu. Zapraszamy do następnej strony.

o 3 km. W sytuacji gdy odległość będzie większa, gmina powinna zapłacić rodzicom za dojazdy. Już dzisiaj jednak można przewidzieć, iż z powodu zmian w oświacie między innymi we Wrocławiu może być kłopot z miejscem w przedszkolu dla każdego 3-latka. Zniesiono bowiem obowiązek szkolny dla sześciolatków, co oznacza, że część z dzieci została na kolejny rok w przedszkolu. W 2017 roku w przedszkolach trzeba będzie więc zmieścić aż roczniki, a nie trzy jak wcześniej. Poza tym zapowiadają się przekształcenia wielu placówek z powodu likwidacji gimnazjum. Jeśli w publicznym przedszkolu nie będzie miejsca dla 3-latka to gmina Wrocław musiała będzie dofinansować placówkę, jaka zorganizuje u siebie brakujące miejsca. Za co przyznawane są punkty przy rekrutacji do przedszkoli w 2017 roku?

salon

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o to jak wygląda rekrutacja przedszkola Wrocław podobnie jak pozostałe miasta przyznaje najwięcej punktów dziecku, którego rodzic lub oboje rodzice pracują, prowadzą firmę bądź studiują. Dodatkowe punkty przyznawane są dzieciom uczęszczającym do żłobka lub będącym pod opieką opiekuna dziennego.

Jednakże niezależnie od punktów w pierwszej kolejności miejsca przyznawane są dzieciom z rodzin wielodzietnych, dzieciom niepełnosprawnym lub posiadającym niepełnosprawnego rodzica, jak również dzieciom wychowywanym przez samotnego rodzica. Jeśli kogoś interesuje przedszkole Wrocław podobnie jak inne duże miasta udostępnił elektroniczny system rekrutacji.